російські окупанти розпочали наступ на Харківщину

російські окупанти розпочали наступ на Харківщину

На світанку 10 травня близько 5 російських батальйонів піхоти перетнули лінію державного кордону і захопили чотири прикордонні селища – Стрілече, Красне, Пильне, Борисівка. Також незначне просування зафіксовано в районі Вовчанська. На інших ділянках російські атаки вдалося відбити. Уцілілих рашистів нині ліквідовують та збирають по посадках.

Попри гучні заяви, на думку воєнкора Юрія Бутусова, українське командування належно не підготувалося до захисту цієї території. При тому, що про ймовірний наступ на Харківщині було відомо ще місяць тому.

Цей район під кордоном давно вже був фактично сірою зоною, лінія оборони там не була розгорнута, і тому противнику вдалось без особливих перешкод створити плацдарм шириною до 10 км та глибиною до 5 км на території України. Загальна площа захопленої території понад 30 квадратних кілометрів. Це – приблизно до 40 км від Харкова.

Дії росіян не стали раптовими для українського командування. Але чому ворогу вдалось так швидко силами піхоти захопити таку значну територію – велике питання. Звичайно, сили там не рівні, наші тактичні резерви у нас діють з глибини, бо ворог має перевагу у кількості розвідувальних дронів та засобів ураження – авіації та артилерії. Але про наступ говорили багато місяців і підготуватись, щоб піхота не йшла маршем, було достатньо часу,”

– зазначив Бутусов.

Наразі подальший наступ рашистів призупинено. Однак вони все ще намагаються просуватись далі повільно окремими групами піхоти, чисельністю до взводу кожна.

Поки, за твердженням військових, наступ окупантів не створює загрози безпосередньо для Харкова. Але ситуація дуже небезпечна .

Очевидно, подальший розвиток подій буде залежить від відповідних дій наших військ – якщо росіяни зазнають великих втрат та зустрінуть потужний опір, вони не підуть далі і будуть закріплятись на захопленій ділянці. Але якщо їх не зупинити та не завдати великих втрат, вони почнуть захоплювати інші ділянки вздовж кордону, щоб спочатку відсунути фронт від кордону з РФ, а далі використати цей фронт як можливий плацдарм для наступу більш значними силами,”

– вважає Бутусов.

Нагадаємо також, що

Будьте першим, хто прокоментував "російські окупанти розпочали наступ на Харківщину"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*