«Рукостискання VS боротьба з COVID-19»: житомиряни обіймають своїх і не надто уникають чужих (ОПИТУВАННЯ) (ФОТО)

Уже третій сезон поспіль житомиряни не можуть забути про карантин, адже якщо раніше й було послаблення режиму, то зараз ми взагалі в червоній зоні. Житомирська область увійшла до п’ятірки регіонів з найбільшою кількістю нових випадків COVID-19. Пристосовуватись до умов й обмежень дедалі важче. Як з цим справляються житомиряни сьогодні, 5 листопада, дізнавались журналісти Times.ZT.

«Моє життя в чомусь змінилось, а в іншому — ні. Не можна нормально відпочити, не можна піти з дитиною десь, бо обмежуємо себе у всьому. Коронавірус звичайно що є, як і будь-який грип. Треба лікуватись і робити профілактику. Я мрію, щоб вже не було цієї хвороби, щоб був мир на землі, а рідні були здоровими. Всі обмеження через пандемію заважають нормально жити, тому що зараз стараюсь менше спілкуватися з людьми. Зазвичай я тільки на вулиці дихаю свіжим повітрям, а так постійно використовую засоби особистого захисту. Через специфіку моєї роботи, в кабінет приходить дуже багато людей на прийом, тому на жаль, не можу обмежити спілкування. Моє матеріальне становище в період карантину змінилося. Нам урізали зарплату, сказали, що ці гроші пішли на боротьбу з COVID, на профілактику. У нас зарплата тепер мінімальна — тяжко стало жити. З рідними я не уникаю рукостискань чи обіймів при зустрічі, бо знаю, що вони здорові. А з незнайомими людьми по-можливості уникаю контакту», — розповіла Тетяна. 

«Мій звичний ритм життя не змінився, навіть після запровадження карантину. У COVID вірю. Зараз найбільше хочу, щоб всі були здорові», — говорить житомирянин Володимир.

 

«Наше життя змінилось тільки через обмеження. А так, на роботу як ходили, так і ходимо. Мріємо, щоб все налагодилося і ми могли жити, як і раніше. Завжди, як заходжу в приміщення, одягаю маску, а на вулиці то ні. По роботі мусимо часто спілкуватися з незнайомими людьми, а з родичами трохи обмежуємо контакт. Поки матеріальне становище нашої сім’ї не змінилось. Зараз набагато рідше обіймаюсь чи тисну руку при зустрічі», — розповіли дружина Людмила та чоловік Петро.

«Я думаю, що моє життя через карантин не змінилось. В коронавірус вірю 50\50. Я його не боюсь. Маску інколи використовую, а руки мив я й до цього. Неприємно, що кафе й інші заклади зараз працюють тільки до 22 години. Це для мене мінус. Зазвичай протягом дня спілкуюсь приблизно з двадцятьма людьми. У спілкуванні, в принципі, не обмежуюсь. Матеріальне становище не змінилось. З рідними і друзями, яких я давно знаю, рукостискань не уникаю. Якщо це незнайомі люди — то часом», — поділився юнак Сергій.

«Так, моє життя змінилось. В період карантину менше бачилась з друзями й рідними. Мої брати військові, тому рідше приїжджали додому. Через це прикро. У COVID звісно вірю, моя тітка перехворіла, тому так. Я вже звикла до карантину, тому обмеження звичні. Мрію, щоб знайшли вакцину, бо вже дуже хочеться повернутися до нормального життя. При собі я завжди маю засоби індивідуального захисту, але не завжди використовую. Спочатку це було постійно, а зараз рідше, бо вже так набридло. Моє спілкування з людьми залежить від того, вдома я, чи на роботі. Якщо на роботі, спілкуюсь з багатьма колегами, а в гуртожитку я зазвичай сама, тому майже ні з ким не контактую. До карантину я не працювала, але коли карантин трохи послабили, то знайшла роботу і зараз все добре. З друзями й рідними не уникаю обіймів, поцілунків чи рукостискань», — розповіла житомирянка Марія. 

Карантин трохи змінив моє життя, через роботу зокрема. Була більш активною до карантину, ніж зараз. У коронавірус вірю частково, але не через саму хворобу, а через перебільшення й накручування. Через карантин є й деякі обмеження у відпочинку. Ми з сім’єю хотіли поїхати в Англію та Іспанію, але поки не вдалось. Масками користуюсь тільки в громадських місцях. А так, то контакту з людьми дуже не уникаю, тим більше з добре знайомими. Моя робота пов’язана з тим, що я спілкуюся з багатьма. Матеріальний статус майже не змінився, але працювати стало трохи важче», — поділився батько донечки Павло.

«Моє життя майже не змінилось, тому що я мама в декреті, і так багато сиділа вдома. Я вірю в ковід, але з цього роблять надто велику паніку. Через карантин не вдається виконати багато планів чи мрій, але поки що це не глобальна проблема. Стараюсь завжди використовувати антисептик, мити руки, ну і звичайно, маску в людних місцях. Я не уникаю контакту, але так само-собою виходить, що мало з ким спілкуюсь. Зараз звичайно, що уникаю обіймів чи близького контакту більше. Матеріальне становище нашої сім’ї теж майже не змінилось. Все більш-менш стабільно», — розповіла житомирянка Ангеліна.

«Життя змінилося, але не думаю, що це карантин вплинув. Це сукупність різних факторів. Прямого впливу карантину на якість свого життя я не бачу. Моє матеріальне становище також змінилося, але не через карантин. Ковід — не абстрактна річ, як на мене, щоб вірити чи не вірити в нього. Є факти, статистика, чи навіть медичне трактування. Використовую і маски в громадських місцях чи громадському транспорті, й антисептик. Зазвичай контактую більше, як з десятьма людьми протягом для. А рукостискання замінив на «кулачок», — розповів студент Іван.

Будьте першим, хто прокоментував "«Рукостискання VS боротьба з COVID-19»: житомиряни обіймають своїх і не надто уникають чужих (ОПИТУВАННЯ) (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*