«Сабіна» доїдає останній сніг. У Житомирі було +9С. Далі буде ще гірше… (ВІДЕО)

lutyj 02 - «Сабіна» доїдає останній сніг. У Житомирі було +9С. Далі буде ще гірше… (ВІДЕО)

Декілька днів тому, коли пішов сніг і стало трохи холодніше – оптимісти заспівали хором: «Ну, ось, нарешті! зима реабілітувалася!» Вони забули, що перед цим 2 лютого у Житомирі зафіксували чергову рекордну температуру: 9 градусів тепла (див. вище). Забули, що 15 січня, прямо у центрі календарної зими – у цьому ж місті було +7С (див. нижче).  

sichen 15 - «Сабіна» доїдає останній сніг. У Житомирі було +9С. Далі буде ще гірше… (ВІДЕО)

Times.Zt.Ua неодноразово писав про кліматичні катаклізми, що супроводжували 2019 рік. Зокрема, навесні спостерігалася мінлива погода зі снігопадами та холодними дощами, через що у житомирян були зіпсовані травневі свята. А от осінь та початок зими – навпаки, видалися дуже теплими. Тепер вже зрозуміло, що 2020 рік готує не менше сюрпризів. Якщо не більше.

Синоптики вважають, що ймовірність морозів та стійкого снігового покриву у двох останніх декадах лютого – мінімальна. Швидше за все, ті клаптики снігу, які ви ще могли бачити у Житомирі 10 лютого – цієї зими вже останні. Їх дуже швидко з’їсть циклон «Сабіна», який прийшов з північного заходу і приніс у ряд областей України, в тому числі в Житомирську – дуже сильні вологі вітри. З поривами до 15-20 м/с.

sabine - «Сабіна» доїдає останній сніг. У Житомирі було +9С. Далі буде ще гірше… (ВІДЕО)

10 лютого у місті та області вдень було до +6С і дощ. В ніч на вівторок можливі незначні заморозки і ожеледь, а загалом близько нуля. Вдень 11 лютого мокра і відносно тепла погода збережеться: від +3С до +5С.

lutyj 10 - «Сабіна» доїдає останній сніг. У Житомирі було +9С. Далі буде ще гірше… (ВІДЕО)

У середу 12 лютого: від +1С до +3С. У четвер 13 лютого: від нуля до +5С. З-за хмар цього дня визирне сонце. У п’ятницю 14 лютого: від +4С до +6С. У суботу 15 лютого: від +3С до +5С.

Нарешті, у неділю, 16 лютого – вдень буде від +6С до +8С. Мало того, ще й ніч на неділю очікується без заморозків: від +1С до +3С. Загалом вже зараз зрозуміло, що зима 2019-2020 стала мало не найтеплішою за останні 50 років. Що ж у цьому поганого? – запитаєте ви.

Перш з все, відсутність міцної криги на водоймах. Це призводить до трагедій. Днями в одній з областей України декілька малих дітей вийшли погуляти на ставок, провалилися під тонку кригу і загинули. У дітей і деяких дорослих (особливо нетверезих) спрацьовує проста рефлекторна пам’ять: раз на воді лід – значить, по ньому можна ходити. Свіжий приклад: на півночі Житомирщині рибалка провалився під кригу.

Аномально тепла зима збиває біоритми тварин. Ті з них, що впадають у зимову сплячку – можуть прокинутися раніше, ніж зазвичай. Такі ж проблеми можуть бути й з раннім пробудженням комах. Якщо у березні, наприклад, вдарять морози – вони просто загинуть. Нічні заморозки можуть бути і в квітні, і навіть у травні. А це вже несе загрозу квітучим плодовим деревам та сільськогосподарським культурам, висадженим на ґрунт.  

«Секта свідків Ґрети Тунберг» переконана, що кліматичні зміни на Землі – прямий результат діяльності людини. Водночас так звані «кліматичні скептики» вважають інакше. Вони впевнені, що клімат змінюється сам по собі. А за останнє тисячоліття у Європі було і «тепле раннє Середньовіччя» – і «малий льодовиковий період», який тривав аж до XVIII століття. Якщо вас цікавить ця проблематика – послухайте, що каже авторитетний аналітик Юлія Латиніна про глобальне потепління і так звану «кліматичну хокейну ключку».

Тарас СТРІЛЬЧИК

 

Будьте першим, хто прокоментував "«Сабіна» доїдає останній сніг. У Житомирі було +9С. Далі буде ще гірше… (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*