Вчора злива – а завтра сніг? Житомир очманів від аномальної весни (відео, фото)

Останню добу дощ у Житомирі лив майже без передиху, іноді у вигляді зливи. Синоптики без будь-яких жартів кажуть: у найближчі дні можливо все, зі снігом включно. «Cильні дощі, можливий мокрий сніг подекуди і холодяка…» – пише синоптик Наталка Діденко. Гадаєте, це перебільшення? Нічого подібного: Чорногору у Карпатах вже засипає снігом. Ще й нічні заморозки у повітрі. Для Карпат насправді – нічого дивного. Наприклад, 2018 року там випав сніг наприкінці червня. 8 травня у Житомирі – своєрідне температурне дно місяця: вночі до +5С. Але вже у п’ятницю стане трохи тепліше.   

Хто тут скаржився на спеку?..

Минулого року на початку травня Житомир потерпав від нечуваної спеки. А рекордно високі температури фіксували вже наприкінці квітня. Ми навіть писали про своєрідний природний феномен, що його помічають деякі європейці, які постійно мешкають у нас: фактичну відсутність кліматичної весни в Україні. Коли після зими раптово настає… літо.

Цього року весна ніби вирішила «виправитися». Після дуже теплого початку березня, коли у Житомирі фіксували до +20С – почалися температурні стрибки. У тому ж березні декілька разів валив мокрий сніг.

Теоретично сніг може випасти й на початку травня. Таке природне диво зрідка трапляється у наших широтах. Зокрема, навесні 1989 р. сніг вкрив траву і молоде зелене листя на деревах.

До речі: «Сніг на зеленому листі» – старий хіт української естради.

Зіпсовані свята: дощ, нудьга і порожні житомирські вулиці

Дівочі примхи весни особливо яскраво проявилися минулого тижня –  фактично зіпсувавши мешканцям міста Великдень і Першотравень. Для порівняння пропоную подивитися на Житомир 8 березня. У повітрі +17С.

На вулицях багато людей. Відчувається загальне піднесення: городяни втомилися від зими – і хочуть весну!  

На Михайлівській людно. Для дітей та особливо чутливих дівчат місцеві «підприємці» вигадали хитрий атракціон…

Спочатку пропонують погладити (або навіть потримати на руках) симпатичного пухнастика.

Потім батькам дитини ненав’язливо пропонують «пожертвувати» якусь суму – аби тваринка, що вам так сподобалась, не померла з голоду…

Все це було 8 березня. А першого травня 2019 року Житомир виглядав, м’яко кажучи, жалюгідним. Друга половина дня, Старий бульвар, +10С.

Така ж порожнеча на Новому бульварі. Ані ярмарку, ані вуличної їжі – ані людей. Працюють тільки дві ятки з морозивом. Продавщиця однієї з них підтвердила: така ж картина була тут і 30, і 29 квітня.    

План святкових заходів біля міської ради…

…і реальний святковий Житомир.

На Михайлівській – порожні торгові ряди.

Єдина розвага – фото на тлі розмальованих «яєць брахіозавра». Особливо сміливі люди навіть брали їх у руки.

Єдиний продукт харчування, який можна було купити на Михайлівській 1 травня – закарпатське вино.

Не беруся сказати, наскільки це вино натуральне. Але виноград, який прикрашав ятку – пластиковий.

Порожнє місто водночас дає можливість побачити деякі деталі, що їх у звичайні дні не помічаєш. На Великій Бердичівській, наприклад, біля палацу дитячої творчості кладуть багатостраждальну плитку.

Робота тут, судячи з усього, кипить – але з численними перекурами…

Вінтажна іржава «євробляха»: Volkswagen Jetta другого покоління.

Біля ЖДУ в око впадає чудове дерево з пишним рожевим цвітом. Це сакура – чи щось інше? Якщо хтось знає – напишіть, будь-ласка, у коментарях!

Біля Шевченка 1 травня ще росли тюльпани.

Проте біля підніжжя пам’ятника – жодної квітки…

Дім української культури спіткало лихо: обвалилася частина карнизу.

Можна сказати з упевненістю: саме погодні фактори викликали у городян апатію і створили порожній першотравневий Житомир. І тут є ще один цікавий нюанс. Міська влада хоче перенести День міста з вересня на травень. Мовляв, у вересні часто погана погода, а от навесні…

Минулого року День Житомира й справді видався кепським: діти у прямому сенсі танцювали у калюжах на Соборній площі. Але подивіться у вікно – і скажіть чесно: ви вірите, що травень завжди буде кращим за вересень?..

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Вчора злива – а завтра сніг? Житомир очманів від аномальної весни (відео, фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*