Останню добу дощ у Житомирі лив майже без передиху, іноді у вигляді зливи. Синоптики без будь-яких жартів кажуть: у найближчі дні можливо все, зі снігом включно. «Cильні дощі, можливий мокрий сніг подекуди і холодяка…» – пише синоптик Наталка Діденко. Гадаєте, це перебільшення? Нічого подібного: Чорногору у Карпатах вже засипає снігом. Ще й нічні заморозки у повітрі. Для Карпат насправді – нічого дивного. Наприклад, 2018 року там випав сніг наприкінці червня. 8 травня у Житомирі – своєрідне температурне дно місяця: вночі до +5С. Але вже у п’ятницю стане трохи тепліше.
Хто тут скаржився на спеку?..
Минулого року на початку травня Житомир потерпав від нечуваної спеки. А рекордно високі температури фіксували вже наприкінці квітня. Ми навіть писали про своєрідний природний феномен, що його помічають деякі європейці, які постійно мешкають у нас: фактичну відсутність кліматичної весни в Україні. Коли після зими раптово настає… літо.
Цього року весна ніби вирішила «виправитися». Після дуже теплого початку березня, коли у Житомирі фіксували до +20С – почалися температурні стрибки. У тому ж березні декілька разів валив мокрий сніг.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0038.jpg)
Теоретично сніг може випасти й на початку травня. Таке природне диво зрідка трапляється у наших широтах. Зокрема, навесні 1989 р. сніг вкрив траву і молоде зелене листя на деревах.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/Snih_1.jpg)
До речі: «Сніг на зеленому листі» – старий хіт української естради.
Зіпсовані свята: дощ, нудьга і порожні житомирські вулиці
Дівочі примхи весни особливо яскраво проявилися минулого тижня – фактично зіпсувавши мешканцям міста Великдень і Першотравень. Для порівняння пропоную подивитися на Житомир 8 березня. У повітрі +17С.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0178.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0166.jpg)
На вулицях багато людей. Відчувається загальне піднесення: городяни втомилися від зими – і хочуть весну!
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0122.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0154.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0135.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0156.jpg)
На Михайлівській людно. Для дітей та особливо чутливих дівчат місцеві «підприємці» вигадали хитрий атракціон…
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0152.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0150.jpg)
Спочатку пропонують погладити (або навіть потримати на руках) симпатичного пухнастика.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0146.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0144.jpg)
Потім батькам дитини ненав’язливо пропонують «пожертвувати» якусь суму – аби тваринка, що вам так сподобалась, не померла з голоду…
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0190.jpg)
Все це було 8 березня. А першого травня 2019 року Житомир виглядав, м’яко кажучи, жалюгідним. Друга половина дня, Старий бульвар, +10С.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0060.jpg)
Така ж порожнеча на Новому бульварі. Ані ярмарку, ані вуличної їжі – ані людей. Працюють тільки дві ятки з морозивом. Продавщиця однієї з них підтвердила: така ж картина була тут і 30, і 29 квітня.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0045.jpg)
План святкових заходів біля міської ради…
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0040-705x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0042.jpg)
…і реальний святковий Житомир.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0015.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0018.jpg)
На Михайлівській – порожні торгові ряди.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0028.jpg)
Єдина розвага – фото на тлі розмальованих «яєць брахіозавра». Особливо сміливі люди навіть брали їх у руки.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0024-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0027.jpg)
Єдиний продукт харчування, який можна було купити на Михайлівській 1 травня – закарпатське вино.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0032.jpg)
Не беруся сказати, наскільки це вино натуральне. Але виноград, який прикрашав ятку – пластиковий.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0034.jpg)
Порожнє місто водночас дає можливість побачити деякі деталі, що їх у звичайні дні не помічаєш. На Великій Бердичівській, наприклад, біля палацу дитячої творчості кладуть багатостраждальну плитку.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0054.jpg)
Робота тут, судячи з усього, кипить – але з численними перекурами…
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0052.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0057.jpg)
Вінтажна іржава «євробляха»: Volkswagen Jetta другого покоління.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0050.jpg)
Біля ЖДУ в око впадає чудове дерево з пишним рожевим цвітом. Це сакура – чи щось інше? Якщо хтось знає – напишіть, будь-ласка, у коментарях!
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0064.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0065.jpg)
Біля Шевченка 1 травня ще росли тюльпани.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0069.jpg)
Проте біля підніжжя пам’ятника – жодної квітки…
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0070-683x1024.jpg)
Дім української культури спіткало лихо: обвалилася частина карнизу.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0077.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0072-1.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2019/05/DSC_0081.jpg)
Можна сказати з упевненістю: саме погодні фактори викликали у городян апатію і створили порожній першотравневий Житомир. І тут є ще один цікавий нюанс. Міська влада хоче перенести День міста з вересня на травень. Мовляв, у вересні часто погана погода, а от навесні…
Минулого року День Житомира й справді видався кепським: діти у прямому сенсі танцювали у калюжах на Соборній площі. Але подивіться у вікно – і скажіть чесно: ви вірите, що травень завжди буде кращим за вересень?..
Тарас СТРІЛЬЧИК
Будьте першим, хто прокоментував "Вчора злива – а завтра сніг? Житомир очманів від аномальної весни (відео, фото)"