«Садимо красу-допомагаємо ЗСУ» Оксана Щерба з Любарщини започаткувала «квітучий» флешмоб (ФОТО)

«Краса врятує світ» – це твердження на практиці втілює Оксана Щерба із села Вигнанка на Любарщині. Багато років поспіль вирощує біля будинку різноманітні квіти. Зізнається, що вже й не підрахувати усіх видів та сортів, але постійно знаходить щось нове. Працює в школі прибиральницею, а в теплу пору порається у квітнику – наводить лад, доглядає і плекає свої квіти: яскраві, барвисті, наповнені живою силою природи.

Саме пані Оксана навесні цього року стала ініціаторкою благодійної акції «Ярмарок квітів» у своїй громаді, а з часом справа поширилися і на сусідні населені пункти. Суть проста – ділитися саджанцями і насінням декоративних рослин, квітів, а виручені від цього кошти направляти на допомогу захисникам.

«Ідея продавати квіти у мене виникла під час шкільного ярмарку на підтримку ЗСУ. Тоді для внучки напекла солодощів, а сама накопала на продаж гіацинтів. Це був початок квітня, а в червні дочекалася своїх улюблених дзвіночків.

Спочатку занесла букети до храму, потім на роботу – зробила рекламу, так би мовити, а потім під гаслом «Садимо красу-допомагаємо ЗСУ» виставила розсаду на продаж. Перед їх красою встояти важко, тож усі купували з радістю. Згодом зацвіли лілії та лілейники, а ярмарка розширилася на сусідні села та громади Любарщини. Коли почався сезон цвітіння мальв, вирішила, що й цю красу маю розповсюдити. Зібрала насіння з них і майорів, якраз зараз у продажі. Також маю насіння «Гвоздики турецької», багато видів аквілегії. Квіти у мене буквально скрізь, маю не один квітник. Є все, починаючи від підсніжників і закінчуючи хризантемами і морозцем, якого у мене так само багато видів.

Є декілька екзотичних – «Будлея», «Рододедрони», «Астельмерія», «Махрова Гіпсофіла» – рожева і біла. Багатенько ірисів, нарцисів, ромашок та багато інших. Не знаю, чи це захоплення, чи вже залежність, – говорить Оксана Щерба. – Просто люблю усі квіти і не можу спинитися. Кошти на це не шкодую ніколи. Чоловік не забороняє, ще й часом щось цікаве і сам привезе. Я завжди все роздавала чи обмінювалася. Багато моїх квітів посаджено біля школи, два роки висаджую і доглядаю квітник біля храму».

Скільки вдалося зібрати коштів завдяки продажу квітів, Оксана Щерба точно не знає, але не менше 5000 грн. Всі вони втрачені на потреби ЗСУ – ремонт автомобіля для військових, допомога пораненим землякам і тим, хто на передовій тощо.

У свою чергу жінка й сама долучається до волонтерської діяльності – бере участь у лотереях і розіграшах від Ірини Чінчой, збирала кошти на шкарпетки і піци для тих, хто проходить лікування у госпіталі, аби привітати і пригостити їх з нагоди Дня Святого Миколая. З цим допомагала медична працівниця Інна Швед, яка родом із Вигнанки, а нині живе і працює в Житомирі, тож придбала шкарпетки, замовила і доставила піцу арміцям у палати.

Перед Різдвом організувала в селі збір коштів, разом з чоловіком поїхали на ринок і вибрали порося. Чоловіча частина команди розібрала тушу, а жіноча – наготувала ковбас, шинки та іншої домашньої смакоти. Оперативно через односельця-військового, що був якраз у відпустці, відправили м’ясні страви на фронт.

Відзначимо, що «Ярмарок квітів» Оксани Щерби підтримали і ті, хто купував, і ті, хто пропонував своє насіння і саджанці. Більше того, торгують не лише сезонними квітами, а вже й навіть зимовим часником і картоплею на розвід. Зокрема, вчителька історії та правознавства Вигнанської філії Стрижівського ліцею та волонтерка Любов Бугай – одна із них: продавала лілії, лаванду та інші рослини, а зараз вже має замовлення на картоплю. Зібрала урожай різних сортів – «Хортиця», «Княгиня», «Рів’єра», «Солоха», «Червона рута», «Мадлен», «Київський світанок», «Христина». Гроші від продажів незмінно направлятиме на допомогу ЗСУ.

Юлія Демусь

Сумки, пледи, корзини і тапки «Гортензії»: житомирянка в’яже оригінальні та практичні речі  (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Садимо красу-допомагаємо ЗСУ» Оксана Щерба з Любарщини започаткувала «квітучий» флешмоб (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*