СБУ ліквідувала схеми розкрадання бюджетних коштів на харчуванні українських військових на понад 100 млн грн

Служба безпеки викрила масштабні схеми розкрадання державних коштів, виділених на продовольче забезпечення підрозділів Сил оборони. За попередніми розрахунками, сума збитків, завдана Міністерству оборони, становить понад 119,5 млн грн.

Для реалізації схеми, посадовці одного з департаментів Міноборони уклали угоди з керівниками двох комерційних структур на постачання оптових партій продовольства до місць дислокації військових. Однак, замість постачання до ЗСУ визначених обсягів продовольчої продукції учасники схеми виводили кошти у тінь через низку афілійованих фірм.

При цьому, бюджетні гроші було переведено на рахунки підприємств, які навіть не мали виробничої бази і технологічного обладнання для надання відповідних послуг.

Наразі двом керівникам підприємств, задіяних у схемі, вже повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Окрім того, встановлюється причетність посадовців Міноборони до протиправної діяльності.

Схожу схему співробітники СБУ викрили і на Київщині. Там командира однієї з військових частин упіймали на розкраданні майже 2,4 млн грн, виділених на харчування особового складу. Допомагали командиру у реалізації злочинної схеми четверо підлеглих та комерсанти, які вносили недостовірні відомості до звітної документації для приховування «відкату».

Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 1 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) та обрання міри запобіжного заходу.

Нагадаємо також, що у дивані ексзаступника міністра оборони України знайшли майже мільйон доларів.

Будьте першим, хто прокоментував "СБУ ліквідувала схеми розкрадання бюджетних коштів на харчуванні українських військових на понад 100 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*