СБУ відкрила кримінальне провадження відносно скандально відомої мовознавиці Ірини Фаріон

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій екснардепки Ірини Фаріон.

Нагадаємо, що одному зі своїх інтерв’ю скандально відома мовознавиця заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Таке ставлення до Захисників викликало хвилю обурення та хейту як з боку українських військових, так і суспільства загалом. А львівські студенти і взагалі вийшли на акцію протесту проти хамовитої мовознавиці, вимагаючи її звільнення з університету.

Окрім того, у своїх соцмережах скандалістка опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника. Що стало поштовхом до переслідування хлопця з боку російських спецслужб.

Відтак відносно одіозної екснардепки правоохоронці відкрили провадження за такими статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);

▪️ ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);

▪️ ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);

▪️ ст.182 (порушення недоторканості приватного життя).

Нині СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон. Досудове розслідування триває.

Будьте першим, хто прокоментував "СБУ відкрила кримінальне провадження відносно скандально відомої мовознавиці Ірини Фаріон"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*