СБУ викрила ворожу ботоферму, яка закликала донатити на підтримку окупантів

СБУ заблокувала діяльність потужної прокремлівської ботоферми, виявленої у Запоріжжі. На службі у рашистів було понад 2 тисяч фейкових акаунтів. Через них «розганялася» дезінформація про обстановку на південному фронті, популяризувалися російські окупаційні угруповання, та навіть лунали заклики до надання останнім фінансової підтримки. Окрім того, рашистські боти, з прив`язкою до Запорізького регіону, підбурювали українських громадян ухилятися від мобілізації.

Як першоджерело для поширення деструктивного контенту використовували Телеграм-канал ворожого пропагандиста Рогова, який представляє окупаційну адміністрацію Мелітополя.

В майбутньому виявлена ботоферма мала стати «ударною силою» у проведенні масштабних інформаційних диверсій агресора у прифронтових районах області.

Організував та підтримував функціонування цього кодла місцевий спеціаліст з інформаційних і телекомунікаційних технологій. Для розміщення комп`ютерів з фейковими аккаунтами зрадник арендував офісне приміщення в центрі міста. Спеціалізоване обладнання, яке він використовував, дозволяло щодня реєструвати нові анонімні облікові записи у соцмережах, у тому числі заборонених в Україні.

В результаті обшуків в офісі зловмисника правоохоронці виявили:

  • комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;
  • 2,5 тисячі SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку;
  • SIM-шлюзи та інше спеціалізоване обладнання і програмне забезпечення.

За вказаними фактами відкрито кримінальне провадження заза ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку). Вилучену техніку направлено на експертизу. Розслідування триває.

Нагадаємо також, що СБУ затримала в Україні агентів фсб рф, які «зливали» ворогу позиції ЗСУ та вербували інформаторів.

Будьте першим, хто прокоментував "СБУ викрила ворожу ботоферму, яка закликала донатити на підтримку окупантів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*