СБУ викрило підпільний цех з обробки нелегально добутого на Житомирщині бурштину

13 лютого під процесуальним керівництвом прокуратури області, співробітниками СБУ внаслідок санкціонованого обшуку заблоковано діяльність підпільного промислового комплексу з обробки бурштину, незаконно видобутого на Житомирщині та Рівненщині.

Під час обшуку виявлено та вилучено верстати для обробки коштовного каменю, майже 6 тонн бурштину-сирцю, понад 500 кг обробленого каменю та майже 15 кілограмів вже готових ювелірних прикрас, значну суму готівкових коштів, а також документацію, що підтверджує протиправну діяльність.

Оперативники Управління СБУ в Житомирській області встановили, що нелегальне виробництво організував у одному із населених пунктів Одеської області уродженець країни Східної Азії, нині – громадянин України. У спеціальному комплексі затриманий облаштував складські приміщення, цех із спецобладнанням для огранки бурштину-сирцю та побудував міні-гуртожиток для працівників – вихідців із Середньої Азії, які проживають на території України. За попередньою інформацією на нелегальному виробництві одночасно могло працювати понад півсотні робітників.

Під час обшуку виявлено та вилучено верстати для обробки коштовного каменю, майже 6 тонн бурштину-сирцю, розфасованого на фракції та відібраного для огранки, понад 500 кг обробленого каменю та майже 15 кілограмів вже готових ювелірних прикрас, значну суму готівкових коштів, а також документацію, що підтверджує протиправну діяльність. Вартість вилученого каменю та виробів із нього буде визначено після проведення належних гемологічних експертиз.

Прокуратура Житомирської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення правил охорони або використання надр, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене групою осіб за попередньою змовою, за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України. В рамках кримінального провадження тривають слідчі дії.

Будьте першим, хто прокоментував "СБУ викрило підпільний цех з обробки нелегально добутого на Житомирщині бурштину"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*