Мешканці вимагають у депутатів міськради скасувати незаконні рішення , які сприяють знищенню лісу

знищенню лісу
знищенню лісу

У Житомирі в районі паперової фабрики знищують ліс та забруднюють довкілля. До сесійної зали міської ради прийшли обурені жителі мікрорайону «Паперова фабрика» зі зверненням до міського голови посприяти поверненню лісу у власність держави та зупинити незаконне знищення

126 ділянок лісу, які відносяться до Житомирського району, були незаконно передані у приватну власність ще за часів попередньої влади. На сьогоднішній день дерева вирубують та будують промислові потужності.

Житомиряни нарікають, що більше місяця тому вже подавали колективне звернення до міської ради та просили скликати позачергову сесію. На той час прохання були проігноровані. Керівництво картонного комбінату також відмовлялось вести діалог.

Під час сесії міської ради їхні вимоги почули…

Зокрема депутат міської ради Наталія Леонченко зазначила: «Завдається шкода  довкіллю і вирубаються ліси саме з ініціативи картонного комбінату. З цього приводу звертались до народного депутата Юрія Павленка. Відповідний запит уже пішов на генеральну прокуратуру та прем’єр міністра. На державному рівні уже також озвучена ця проблема. Аля я б хотіла внести на порядок денний звернення громадян і винести відповідне рішення. Ми вже на цій сесії маємо звернутися  до районної ради, до правоохоронних органів і до екологічної інспекції з приводу даної проблеми. Діалог можна налагоджувати, але і офіційні звернення сесія має прийняти».

Міський голова призначив зустріч з ініціативною групою та представниками комбінату на наступний день.

«Те що це питання почалось вирішувати – це дуже радує. Сподіваємось що до цього питання буде належне відношення. Ми отримали владний важіль який нам допомагатиме», – прокоментував рішення міського очільника мешканець мікрорайону Антонець Дмитро.

В свою чергу представники картонного комбінату не вбачають своєї провини. Та повідомляють, що їм належить лише дві ділянки з даної території.

«За парканом проходить кордон міста та Житомирського району. Землі були виділені фізичним особам у 2010 році. Рішенням районної адміністрації. Рада наступного скликання і громадські організації оскаржували це рішення, але землі були придбані законно. Це дало можливість власникам цих ділянок їх перепродати. Ми викупили 2 ділянки для складу з трісками. Там не буде викидів. Там будуть лежати дерев’яні тріски. Ми не розгортали будівництво, а лише поставили стіну на яку спиратимуться ці тріски. Решта ділянок не наші. Ми самі боролись щоб повернути їх у власність громади. Через фахівців ми відповімо на всі поставлені громадою питання. Якщо буде виявлено що ми не праві,  ми все виправимо. Все буде прийнято у правовому полі», – розповідає Балашкевич Олександр Анатолійович заступник генерального директора картонного комбінату.

Для вирішення даної проблеми міською владою створено робочу групу яка найближчим часом розгляне це питання та сподіваємось досягне компромісних рішень.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Далі Ви можете проглянути сесію у фотосесії…

         

Будьте першим, хто прокоментував "Мешканці вимагають у депутатів міськради скасувати незаконні рішення , які сприяють знищенню лісу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*