А Ти готовий до бою?

А Ти готовий до бою?
А Ти готовий до бою?

11-ого листопада свої двері житомирянам відкрив клуб середньовічного бою «Айна Бера». Дана подія є знаковою, адже, не так давно – в 2016 році, було створено Всеукраїнську федерацію середньовічного бою та урочисто занесено даний вид спорту до олімпійського реєстру. Отож, діючий чемпіон світу та Європи і майбутні маленькі олімпійці зустрілись в новоспеченій спортивній залі, щоб помірятися силою.

А ми вже беремо інтерв’ю в справжнього середньовічного лицаря- дійсного Чемпіона Світу та Європи- Василія Назарова: «Що відчуваєте при відкритті нової власної спортивної зали?»

«Своє приміщення – це дорога до розвитку. Моя мрія зібрати сильну команду з 10-ти бійців та 10-ти лучників, а мета- набрати людей, навчити їх правильно битися та починати вже перемагати на змаганнях».

Спортивним спорядженням в залі слугують м’які обладунки: меч, наручі, лікті, корпус та шолом.

Та чемпіон кожному новачку прогнозує вже за 3 місяці вихід на ристалище та запеклу бійку з гідним супротивником, звичайно, за умови регулярного відвідування тренувань.

Спортивна підготовка бажана, але не обов’язкова

Як каже Василь: « До нас приходять різні люди. Хтось з хлопців вже має базу, тобто займався, наприклад, боксом або мікс-файтом. Але до нам приходять і «люди з вулиці»( посміхається), які нічим таким не займались, але саме до нас наважилися та прийшли. Діти, доречі, можуть займатися вже з 8-ми років, та, зазвичай, тренуються наполегливіше за дорослих, не розставляючи при цьому пріоритетів, тобто просто насолоджуються улюбленою справою».

Тепер питання для турботливих матусь та татусів: «Який же рівень травматизму цього виду спорту?»

« Якщо порівнювати, наприклад, з футболом, то середньовічний бій- це досить гуманний вид спорту. Важку травму отримати практично неможливо».

Пощастило нам поспілкуватися ще з однією цікавою людиною, що ніби зійшла до нас із запиленої палітурки книжки про Грюнвальдську битву. Це тренер із стрільби з лука – Олексій Назаров. Олексій займається стрільбою вже шість років та згадує перші маленькі кроки на своєму великому шляху лучника:

« Ще коли був дитиною, майстрував лук простонеба з палки та вірьовки та й стріляв собі (сміється). Вже підлітком під час екскурсій до Кам’янця – Подільського я зацікавився стрільбою, почав гуглити більше інформації та багато тренуватися. Наступного року я наважився прийняти участь в перших змаганнях а Києві. За рік сумно стало стріляти самому, отож почав залучати друзів, згодом знайшов однодумців серед одногрупників в університеті і їздили м на змагання вже командою»

« Ти багато подорожуєш, відвідуючи турніри та змагання, а отже маєш змогу побачити іноземних стрільців. Який досвід ми можемо в них запозичити?»

« Мені хотілося б, щоб традиційна стрільба з лука переросла на більші масштаби, наприклад, як в Туреччині. Там традиційна стрільба- це національний вид спорту, що має велику підтримку від держави»

Цікавимось: «Що Вас надихає займатися стрільбою? Можливо є прекрасна муза, адже на середньовічних змаганнях багато гарних дівчат?».

Олексій відповідає, посміхаючись: « Дівчина з луком – то завжди гарно. Але для мене найбільше натхнення- це відчуття спокою, що приходить під час стрільби, ніби ти знаходиш свою гармонію. Ну і, звичайно, багато нових знайомств, що мотивують тебе завжди йти вперед. Стріла летить- і ти вперед за нею».

Організатори запрошують усіх, хто має бажання відвідувати тренування, звертатися до клубу.

Деталі можна дізнатися у нашій редакції зателефонувавши за номером +380987508668, або ж написавши на поштову скриньку: info@times.zt.ua

А ми не кажемо лицарям « Прощавайте», ми кажемо «На все добре! Бажаємо наснаги і перемоги в найближчих змаганнях «Битва націй 2018» у м. Київ.

Аліна СРІБНА

 

Будьте першим, хто прокоментував "А Ти готовий до бою?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*