1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Нема щеплень – не вчитимешся в школі, а про садочок забудь! Та невже? (ВІДЕО)

Віта – мама майбутнього першокласника. У січні сину лишилось зробити останнє щеплення від кору, паротиту та краснухи. Тоді до школи вони будуть готові.

«Останні роки склалась якась мода не робити дитині щеплення. Батьки вважають, що я там з пересторогою ставлюсь до цієї вакцини, значить я типу турботлива мама, тато. Взагалі, вся справа в батьках і наскільки вони відповідально ставляться до здоров’я дитини», – висловила думку мама майбутнього першокласника Віта Ковтонюк.

Без ряду щеплень тепер ні до школи, ні до садочка. Такий висновок напрошується зі спільного листа міносвіти і мінохорони здоров’я, де сказано про недопущення невакцинованих дітей у заклади освіти.

Та насправді у школах давно звертають увагу на наявність щеплень у дитини. В ідеалі потенційні першачки без протипоказань мають пройти їх цілий ряд.

«БЦЖ, АКДП, проти вірусного гепатиту, поліомієліт, хіп-інфекції і реакція манту. Всі щеплення мають бути зареєстровані в карті щеплень і в медичних книжках учнів», розповідала  медичний працівник НВК № 4 Інна Гаврилюк.

У НВК № 4 на 850 учнів не щеплених лише 3 дитини. Одна невакцинована за показниками здоров’я, а двоє – через незгоду батьків на щеплення. Тут кажуть: відмовити їм у навчанні не мають права.

«Заборонити дітям ходити до школи нам не дозволяє Конституція України, яка говорить про те, що всі мають право на освіту. А також ЗУ «Про освіту», який забезпечує здобуття освіти всім дітям шкільного віку», пояснила директор НВК № 4 Юлія Бабій.

У школі спілкуються з батьками, розповідають про спалахи хвороб, адже невакциновані діти першими потрапляють в групу ризику і можуть захворіти. Здебільшого до них прислухаються і доробляють щеплення.

«На мою думку, як мами, щеплення дітям робити необхідно з метою захисту саме своїх дітей. Бо щеплені діти хворіють, але в легшій формі», додала пані Юлія.

«Вони знаходяться в колективах, де багато діток. Всі контактують з різними групами дітей, деякі з них підлягають високому ризику інфікованості», розповіла Інна Гаврилюк.

За інформацією міського управління освіти, нині в Бердичеві навчається понад 8-м тисяч школярів, а садочки відвідує більше 3-х тисяч дошкільнят. Їх прийняття до закладів освіти відбувався на підставі заяви батьків та за наявності медичної довідки, яка дозволяє відвідувати садочок чи школу. Наступного року навряд чи щось зміниться. Адже отриманий лист не є наказом, а лише несе рекомендаційний характер.

«Перед 1 вересня у нас було декілька звернень батьків із висновками лікарів, де були дані про відсутність чи обмеження профілактичних щеплень. Але був ще час до початку навчання, ми працювали з батьками, рекомендували звертатись в медичні установи, щоб скласти індивідуальний графік щеплень, аби дитина могла відвідувати навчальний заклад. Батьки прислухаються до рекомендацій», пояснила начальник міського управління освіти Світлана Басюк.

Якщо навіть і буде категорична відмова від медичних установ у можливості відвідування дітьми навчальних закладів, Бердичів навчатиме їх дистанційно.

У поліклініці наявні всі необхідні вакцини. Їх зберігають при 4-8 градусах тепла у холодильниках. Улітку, кажуть, охочих зробити щеплення було чимало.

«Я думаю, що все ж таки всі діти мають бути щеплені. Якщо є алергія – це одне. А якщо дитина здорова і це примха батьків, а не дітей – це інше», висловила думку бердичівлянка Марина Юрківська.

«Колись робились всі щеплення вчасно і був колективний імунітет. Напевно, зараз потрібно так робити. Але чомусь батьки слухають менше поради лікаря, а звертаються за допомогою в інтернет», пояснила медсестра кабінету профщеплень Оксана Боримська.

Лікарі нагадують: згідно з законом про захист від інфекційних захворювань невакциновані діти не можуть відвідувати дитячі колективи. Профілактичні щеплення є обов’язковими. Джерелом інфекцій, кажуть, є саме не щеплені діти.

«Єдиним захистом від інфекцій дифтерії, правця, кашлюку, вірусного гепатиту, кору, епідпаратиту є вакцинація», – наголосила завідувач педіатрично-дільничного відділенням Бердичівського міського центру ПМСД Валентина Ковальчук.

Утім, попри ризик, бердичівляни все одно відмовляються від щеплень.

«До року 21 дитина непривита через відмову батьків. Діти старше 6 років – є таких 8 дітей», додала вона.

Таким дітям відмовили на лікарсько-консультативній комісії у відвідуванні дитячих колективів. Але до школи вони все одно ходять, бо мають на те законне право.


Нагадуємо: Дітям, у яких немає щеплень, можуть заборонити відвідувати школи та садочки Житомирщини

Будьте першим, хто прокоментував "Нема щеплень – не вчитимешся в школі, а про садочок забудь! Та невже? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*