Ще не кінець! Святкуємо Старий Новий рік

Вечір 13 січня та день 14 в народі вважаються дуже особливими. Існує повір’я, що в цей період збувається все задумане, а рік пройде саме так, як проведеш ці дні.

Крім Старого Нового року 13 січня відзначають день Маланки, а 14 – день Василя.

Саме в ці дні заведено щедрувати і засівати.

До речі, щедрують ввечері 13 січня виключно дівчата та жінки, а засівають 14-го – хлопці та чоловіки.

Вважається, що на ранок 14-го першим гостем на порозі має з’явитися чоловік, бажано заможний. Саме перший гість і визначить достаток на весь рік у домі. 

13 січня на святкову вечерю має зібратися вся родина, попросити одне в одного прощення за загадати щастя та  заможність у новому році.

І, звичайно, ці дні оповиті таємничістю, загадковістю, повір’ями та традиціями, про деякі з них ми й розкажемо.

На святковому столі обов’язково має бути кутя. Чим більше різноманітних інгредієнтів в неї додасте – тим багатшим буде рік. То ж не шкодуйте горіхів, маку, сухофруктів, меду та іншого.

Свинина на столі покликана забезпечити щедрий урожай, курятина допоможе легко приймати важливі рішення, а кролик принесе успіх у справах.

Про прикмети:

Дуже добре зайти ввечері 13 січня в гості до друзів – рік буде мирним та злагодженим

Першим гостем у домі має бути юнак з заможної родини – він принесе удачу

А от перша гостя-жінка – прикмета погана

Щоб рік був вдалим, варто надягти якусь нову одежину

Ясна та тиха погода до вдалого року

Традиційні гадання

В дохристиянські часи люди були більш містично налаштовані, то ж уважніше придивлялися до всіляких знаків, природних змін та іншого. В тому числі і гадали – на майбутнє, на успіх, на здоров’я та навіть на смерть.

Одне з популярних гадань – на ложках.

Напередодні ночі треба набрати в ложку води та винести її у двір. На ранок придивитися, як саме замерзла в ній вода. Якщо рівним та гладким шаром – значить і рік буде гладким. А от тріщини та нерівності обіцяють хвороби та перепони.

Незаміжні дівчата гадали на квасолинах про майбутнього нареченого. На ніч під подушку клали три квасолини – одну цупку та гладку, одну підпорчену, одну геть без шкірки. На ранок з-під подушки витягали одну з них. Яку витягла – такого нареченого й отримає.

Взагалі гадань на Старий Новий рік – безліч, і можна сміливо імпровізувати, вигадуючи щось своє, чи адаптуючи до сучасних реалій давні гадання. Головне вірити, що все загадане збудеться, бо ця ніч – особлива.

Будьте першим, хто прокоментував "Ще не кінець! Святкуємо Старий Новий рік"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*