В Національному музеї космонавтики у Житомирі тепер можна відчути як пахне космос та Місяць | Times ZT

В Національному музеї космонавтики у Житомирі тепер можна відчути як пахне космос та Місяць

В житомирському Національному музеї космонавтики з’явилися нові експонати – космічні парфуми «Аромат Космосу» та «Аромат Місяця». Три місяці тому музей отримав унікальний подарунок посилкою.

Космічні парфуми були створені за спогадами американських астронавтів, які побували у відритому космосі та на Місяці, хіміком та засновником американської парфумерної компанії Стівом Пірсом в партнерстві з NASA.

«Люди, які  поверталися з відкритого космосу  на борт космічної станції, помітили, що спорядження та інструменти, з якими вони працювали, зберігають  специфічний запах, – розповіла  наукова співробітниця музею. 

Астронавти зазначали, що запах був унікальним та сильним і нагадував суміш пороху, обсмаженого стейка, малини та рому. А запах Місяця, за відчуттями 12 астронавтів, пахне порохом. 

«Дуже приємне металеве відчуття, схоже на запах зварювальних парів, горіння металу, запах озону, гальмівних колодок, пороху, волоських горіхів, рому та підгорілого мигдального печива», – так згадав відчуття Юджин Сернан, астронавт КК «Аполлон»-17». 

Минулого року музейний фонд поповнився й іншими цінними придбаннями, які  поки зберігаються у фондах музею. Серед них – параболічна антена системи «Курс-Актив», яка була розроблена фахівцями «Київського радіозаводу».

«Ця система призначена для стикування космічних кораблів з орбітальними станціями та  встановлена на Міжнародній космічній станції. Тобто система стикування розроблена українськими фахівцями», – розповідають науковці музею.

Ще одна цікава новинка серед експонатів музею – літній однострій Віктора Ожинського. Його передав в музейний фонд сам керівник Центру космічних досліджень та зв’язку у Золочеві Національного центру управління космічних засобів державного космічного центру України.

Нагадаємо, що вчора у Житомирі пройшли урочистості до 115-річниці з дня народження Сергія Корольова. Саме в рамках святкових заходів і було презентовано нові експонати Національного музею космонавтики.

Будьте першим, хто прокоментував "В Національному музеї космонавтики у Житомирі тепер можна відчути як пахне космос та Місяць"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*