Що ж буде з Бердичівським госпіталем через короновірус? (ВІДЕО)

Бердичівський обласний госпіталь для ветеранів війни до п’ятниці виписує усіх пацієнтів. У його відділеннях уже готуються: заклад стане місцем для ізоляції людей, котрі контактували з хворими на короновірус. Містом ширяться чутки, що шпиталь перестане існувати узагалі, що ветеранам різних воєнних дій, учасникам ООС (АТО) більше не буде де лікуватись. Що відбувається у госпіталі та яка подальша доля закладу розповів головний лікар Павло Журбенко.

Найперше він підтвердив: у шпиталі дійсно лікуватимуть контактних із хворими на короновірус. Але не завтра і навіть не через тиждень. Усе залежатиме від поширення вірусу. Штаб по боротьбі з короновірусом на Житомирщині – це ОДА. Рішення по шпиталю приймалось як системне рішення саме там.

«Наш госпіталь не перепрофільовується, а готується до прийому контактних пацієнтів. Причому у 3-тю хвилю. В резерві ми стоїмо і готові зараз максимально, підтягуємо свою забезпеченість до того рівня, щоб приймати контактних осіб, щоб убезпечити здорове населення від контакту, потенційно можливої загрози. Якщо брати головний корпус наш, то тут у нас знаходиться близько 40 палат. Додатково можуть бути задіяні ще 20 палат в інших корпусах», – розповідає Павло Журбенко.

З початку карантину у Бердичеві (13 березня) у госпіталі лікувалось 240 пацієнтів різного віку. До кінця тижня людей виписують додому.

«Багато пацієнтів мають родичів, знайомих, які приїздять сюди машинами, бо транспорт не ходить, і забирають їх. Були певні випадки, коли ми забезпечували нашим транспортом на певних умовах, це вже комерційні умови. Маю на увазі бензин, держава на такі цілі не рекомендує нам тратити паливо. Машини заправляли хворі в окремих випадках», – каже головний лікар шпиталю.

Чоловік розповідає: персонал до очікуваної роботи підготовлений. Медики знають як контактувати, що робити з такими пацієнтами, як їх обслуговувати – всі пройшли певні навчання, які продовжуються по даний час. Декого із працівників старшого віку та особливо із супутніми захворюваннями відправили на дистанційну роботу. У закладі ніхто не звільнявся.

«Шпиталь згідно розпорядчих документів трошки був забезпечений більше медикаментами і захисними масками, ніж інші лікувальні заклади. Але з моменту настання карантину ми перейшли згідно нормативів на використання цих матеріалів. Ми не планували, що таке буде їх велике використання. У нас кількість захисних халатів, масок зменшилась урази. Постало питання критичності роботи і захисту персоналу. Через базу спецпостачання на шпиталь додатково протягом минулого тижня було виділено 2 тисячі масок для персоналу. Сподіваємось, що за надходжень нових замовлень від держави, які будуть в наявності в області, щось буде розподілено і нам», – каже Павло Журбенко.

Адміністрація і керівництво шпиталю теж на місці не стоїть. Тут працюють із багатьма спонсорами і благодійниками. Певну частину захисних халатів, респіраторів волонтери і благодійники найближчим часом сюди постачатимуть. На форсмажорні випадок у медзакладі є 3 апарати ШВЛ.

«Зараз ми просто працюємо у форсмажорному режимі на випередження, готуємось до всяких обставин у зв’язку з короновірусом. На подальше шпиталь і далі виконуватиме свої функції, свої алгоритми і надавати учасникам бойових дій ту необхідну допомогу, на яку вони розраховують. Так що хай хлопці не переживають, хай населення не переживає. Все буде добре, разом ми все робитимемо правильно», – каже головний лікар госпіталю Павло Журбенко.

Детальніше у відео.

Будьте першим, хто прокоментував "Що ж буде з Бердичівським госпіталем через короновірус? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*