Щомісяця у Житомирі проходитимуть зустрічі в рамках Всеукраїнського проєкту підтримки дружин і дітей полеглих Героїв «Єднання»

Щомісяця у Житомирі проходитимуть зустрічі в рамках Всеукраїнського проєкту підтримки дружин і дітей полеглих Героїв «Єднання»

У Житомирі 26 травня у приміщенні обласної бібліотеки ім.О.Ольжича  відбулася перша зустріч у рамках Всеукраїнського проєкту підтримки дружин і дітей полеглих Героїв «Єднання», яким опікується БО «БФ Маємо жити» (голова Оксана Боркун). До участі в  заході долучилися дружини загиблих у період повномасштабного вторгнення захисників (кадрові військові, мобілізовані та добровольці) з Житомира, Звягеля, Коростеня, Покровська та Запоріжжя.

Детальніше про ініціативу присутнім розповіла заступник голови фонду та керівник проєкту “Єднання” Юлія Селютіна, яка два роки тому втратила чоловіка. Зокрема, за її словами, подібні зустрічі заплановано проводити на постійній основі – в останню неділю кожного місяця у різних куточках країни.

Приміром, паралельно із Житомиром представники проєкту (організатори та спікери) поїхали до Ірпеня, Рівного, Ужгорода (між містами в рамках заходу провели телеміст), а вже у червні додадуться  ще Вінниця, Львів, Івано-Франківськ. До цього проєкт існував два роки у форматі онлайн,  але організатори переконані, що потрібне живе спілкування, обійми, обмін досвідом.

Крім цього, передбачено проведення спільних активностей (спорт, арт-терапія, екскурсії, майстер-класи, культурні заходи, процедури краси), які  направлені на емоційне відновлення дружин і дітей загиблих.

Координаторкою проєкту “Єднання” в Житомирі стала Наталія Дубчак. Наприкінці січня 2023 року  її чоловік  – військовослужбовець Олександр Мазурчук, отримав важкі поранення у боях під Бахмутом та був доставлений у лікарню в Дніпрі, перебував у комі. Житомирянка розповідає, що Олександр виріс у російськомовному середовищі, але після народження старшого сина – у 2010-му, повністю перейшов на українську – в побуті та у професійному спілкуванні.

У перші дні повномасштабного вторгнення чоловік відправив родину за кордон, а сам  добровільно долучився до лав ЗСУ. Саме в Іспанії, де Наталія з синами проживали у рідних, вона й отримала звістку про ситуацію з Олександром – до того кілька днів з ним не було зв’язку. Оперативно дісталася в Україну, далі потягом у Дніпро і одразу в лікарню. Пригадує, що встигла потримати чоловіка за руку, сказати важливі слова, а через 15 хвилин його не стало. Попри важку втрату Наталія знаходить сили продовжувати жити далі,  щодня дякує чоловіку за те, що вони були дійсно щасливими, що мають двох синів – віком 13 і 4,5 років, а ще хоче допомагати і підтримувати інших жінок, у яких війна так само забрала близьких.

Власне, це і є головна ідея проєкту «Єднання» – взаємопідтримка та спільне переживання втрати, адже саме такі жінки, як ніхто інший, можуть зрозуміти одна одну. Наразі проєкт об’єднав уже 4 000 дружин, але у планах окремий напрямок, зосереджений також і на матерях загиблих.

Під час зустрічі в Житомирі учасницям запропонували познайомитися – розповісти про себе, своє професійне та особисте життя, про родину і чоловіків, про втрату і те, що допомагає з цим хоч трохи впоратися, адже як стверджують жінки «навіть з часом легше не стає».  

Для них  лекторки  проєкту «Єднання» підготували лекцію «Як жити далі», обговорили, що «нормально» в соціумі для жінки, яка втратила на війні коханого, як налаштувати стосунки і допомогти  своїй дитині/дітям у горюванні, як не зневіритися та ін.

Наступна зустріч із новою темою пройде в Житомирі 30 червня.  Охочі долучитися можуть  звертатися до Наталії Дубчак у соцмережі Фейсбук.

Юлія Демусь

На межі людських можливостей: у Житомирі військовий Дмитро Косатий встановив черговий рекорд України (ФОТО)

Ранок у місті: Михайлівська вихідного дня (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Щомісяця у Житомирі проходитимуть зустрічі в рамках Всеукраїнського проєкту підтримки дружин і дітей полеглих Героїв «Єднання»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*