Що споживати восени, аби менше хворіти

Навколо нас неперевершена краса – прийшла золота осінь. Проте разом із нею настала й прохолода. Насолоду від прекрасної пори року можуть зіпсувати супутні хвороби. Часто саме у цю пору знижується імунітет, організму не вистачає вітамінів та інших корисних речовин. Аби не годувати своє тіло лікарськими засобами, потрібно вміло підібрати свій осінній раціон.

Для того, щоб зміцнити імунітет, потрібно додати до раціону правильні продукти, овочі та фрукти, що містять певні необхідні нам вітаміни та корисні речовини.

Овочі - імунітет восени

Морква

Корисні речовини, що входять в склад моркви, підвищують опір організму вірусам, допомагають навіть при анемії. Морква має неабиякі цілющі якості. Особливо вона багата бета-каротином, який сприяє росту та розвитку клітин імунної системи, а також допомагає нейтралізувати токсини. Корисно споживати сиру моркву зі сметаною, морквяний сік або моркву, приготовану на пару.

Болгарський перець

Він також містить бета-каротин та різні фітохімічні речовини. А вітаміну С у ньому лише трішки менше, ніж в шипшині. Тому болгарський перець має ефективні імунозахисні якості. А найбільша концентрація вітамінів у плодоніжці перцю, тобто в тій частині, яку ми зазвичай відрізаємо.

Цитрусові

Усім відомо, що цитрусові багаті вітаміном С, який у свою чергу зміцнює імунітет та є мотором для життєдіяльності клітин. Також цитрусові містять таку речовину, як фітонцид – натуральну біологічно активну речовину, схожа на антибіотик, яка чинить опір хвороботворним бактеріям, дозволяє організму з легкістю пережити важкі часи застуд та інфекцій. Також неабияк корисні ефірні олії з цитрусів.

Мигдаль

Він містить велику дозу вітаміну Е, що відіграє ключову роль у формуванні імунітету. Вітамін Е підтримує здатність клітин організму чинити опір вірусам та бактеріям шляхом укріплення їх мембран. Разом із мигдалем корисно споживати й гарбузове насіння та насіння соняшника, кунжут. Разом вони являтимуть собою цілющий мікс з вітамінів та корисних речовин.

Червона риба

Звичайно, задоволення не з дешевих. Проте саме у червоній рибі міститься комплекс корисних речовин та вітамінів: вітаміни А та Е, білки, омега-3, а також життєво необхідний вітамін D.

Гарбуз

У його м’якоті знаходиться величезна кількість корисних речовин та мікроелементів. Наприклад, мінерали, пектин, рідкісні вітаміни Т і К, також вітаміни С, В1, В2, В5, Е, РР. Ще гарбуз багатий бета-каротином, що сприяє формуванню вітаміну А. Аби заспокоїти нервову систему, варто випити півстакана свіжого гарбузового соку з додаванням 2 столових ложок меду.

Гіркий шоколад

Він є чудовим засобом для зміцнення імунітету. А також у ньому небагато цукру та жирів. Какао є природнім антиоксидантом. До того ж, шоколад багатий на теобромін, який допомагає тримати серцевий м’яз у тонусі і використовується у лікуванні бронхолегеневих хвороб. Також гіркий шоколад активізує роботу мозку та покращує пам’ять.

Імбир

Він більш ефективний природній антибіотик, ніж цибуля і часник. Імбир містить у собі понад 10 противірусних речовин. Він чудово зігріває організм, підтримує тепловий баланс, має потогінний ефект, що допомагає виводити токсини. Корисно додавати його у зелений чай, молоко або як приправу до страв.

Прянощі та зелень

Вони є природними біологічно активними добавками, що допомагають нам зробити їжу якомога кориснішою. Майже всі спеції мають лікувальні та профілактичні властивості. Пряності, що мають протизапальний ефект та допомагають підвищити імунітет: куркума, орегано, кориця, лавровий лист, корінь селери, зелень петрушки та кропу.

Абсолютно вся зелень є джерелом корисних та поживних речовин: селера, петрушка, салат, базилік, зелена цибуля тощо. В зелені багато фолієвої кислоти, яка грає важливу роль у рості та розмноженні клітин, захищає організм від хвороботворних бактерій. Наприклад, 1 чайна ложка подрібненої петрушки містить ударну дозу вітамінів та мінералів.

Гранат

Він містить 6 корисних амінокислот. Тому він може замінити навіть м’ясо! Також у його складі є такі корисні речовини та вітаміни: танін, цукор, клітковина, калій, натрій, кальцій, марганець, залізо та магній. А також велика доза вітаміну С.

Цибуля

Один з найцінніших та найкорисніших продуктів. Має антисептичні та бактерицидні властивості, добре допомагає при застудах та вбиває віруси. Цибуля активно використовується при нежиті та для профілактики інфекційних захворювань. Фітонциди цибулі вдихають при ангіні та під час запальних процесах у легенях. Смажена цибуля на вершковому маслі або відварена у молоці пом’якшує кашель.

Часник

Він є природнім антибіотиком, що містить у собі багато різних корисних речовин: кальцій, фосфор, селен, вітамін В. Варто пам’ятати, що ікувальні якості має лише сирий часник.

Яблука

Вони містять багато клітковини та пектину. Також у яблуках є флавонід, який допомагає кисню швидше наситити легені.

Журавлина

У ній міститься проантоцианідин – речовина, що знищує в організмі шкідливі бактерії та зміцнює імунну систему.

Гриби

Селен та вітамін D, що є у грибах, необхідні організму для функціонування усіх систем, особливо імунної.

Отже, восени споживайте якомога більше риби, зелені, фруктів та овочів. Відкладіть у бік солодощі, холодні напої, булки та жирну їжу.  Будьте здорові!

Вітаміни - осінь

Тетяна РІХТЕР

Фото з мережі Інтернет


Раніше TIMES.ZT писав: Небезпека на полицях магазинів: як правильно обирати продукти харчування

Будьте першим, хто прокоментував "Що споживати восени, аби менше хворіти"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*