«Швидка» у Бердичеві: реальний стан речей по готовності до короновірусу, – потрібна допомога (ВІДЕО)

Still1212 00001 2 777x437 - «Швидка» у Бердичеві: реальний стан речей по готовності до короновірусу, - потрібна допомога (ВІДЕО)

Бердичівська «швидка» допомога потребує допомоги. І, можливо, це дивно звучить, однак це не жарт, про що медики не бояться говорити відкрито. Якщо найближчим часом нічого не зміниться, кажуть, до людей з підозрою на короновірус їхати буде ні з чим. Точніше ні в чому.

«По забезпеченню ліками, перев’язувальними матеріалами, виробами медичного призначення на сьогодні «швидка» забезпечена. Враховуючи сьогоднішню надзвичайну ситуацію пандемії короно вірусу, у Бердичеві є затверджені 2 спеціалізовані бригади. Вони укомплектованАле м необхідним для захисту працівників. Масок маємо загалом близько 200 на сьогодні. Це в запасі, є ще видані по бригадах. Наче і багато, а наче і ні, бо виклики ідуть, маски вдягаються. Сподіваємось на додаткові поступлення. По захисним костюмах: їх небагато – 10 на сьогодні. Це одноразові комбінезони. Враховуючи одинокі випадки підозр, ми їх поки маємо. Не дай Бог масовість – їх, зрозуміло, мало. Дезінфікуючими засобами забезпечені не тільки бригади, які виїздять на підозру короновірусу, а й решта бригад», – каже Людмила Ковбаса, завідувач підстанції екстреної медичної допомоги міста Бердичева.

Жінка розповідає: підстанція екстреної медичної допомоги міста Бердичева об’єднує 6 районів: Бердичівський, Любарський, Чуднівський, Ружинський, Андрушівський і Попільнянський і плюс місто Бердичів. В кожному районі є 1 спеціалізована укомплектована бригада, яка виїздить на підозри короновірусу. А так у них по 2-3 бригади працює. Усі ці медики потребують поповнення запасів засобів індивідуального захисту. Хоча на перший час їх поки мають.

Як «швидка» їде на виклики до людей, імовірно уражених короновірусом, Людмила Ковбаса розповідає на прикладі тих виїздів, які були у Бердичеві. Викликати їх може або сама людина, або сімейний лікар.

«На сьогодні існує єдина диспетчерська у Житомирі і виклики всі поступають туди за номером 103. Звідти диспетчер розпитує, є алгоритми розмови з викликаючим, щоб зрозуміти, чи є підозра на інфекцію короновірусу. Тоді лише передається виклик на бригаду і вона уже повідомлена, що їхати доведеться на підозру на перевезення хворого чи на підтвердження діагнозу. Якщо підозра є, проводиться госпіталізація у інфекційне відділення Центральної міської лікарні. Бригада, яка привозить хворого, заводить його в бокс інфекційного відділення, працівник «швидкої» там знімає захисний костюм, обробляє руки, вмивається, а костюм ізолюється в пакет целофановий і потім йде на утилізацію. Салон машини працівники лікарні там же обробляють дезінфікуючим засобом і тоді вона повертається назад», – говорить завідувач підстанції екстреної медичної допомоги міста Бердичева.

На підстанції «швидкої» безпосередньо у Бердичеві загалом працює 5-6 виїзних бригад. Медики заспокоюють: їздять на виклики різного характеру як і раніше.

«Швидка» виїздить на всі виклики, які поступають. Я би не сказала, що їх кількість зменшилась, в середньому як вони йшли, так і йдуть. Температурки є, але їх небагато. В основному ідуть тиск, різні інші захворювання, які ми зазвичай обслуговуємо. Забезпеченість кадрами у нас частково вирішена, з водіями трохи складніше, все виходить з мінімальної зарплати, на яку приймаються водії, частково вони розраховуються. У нас є лікарські бригади і є фельдшерські. Перших – від 2 до 3 бригад», – розповідає пані Людмила.

На «швидкій» кажуть: якби у Бердичеві знайшлись бажаючі допомогти їм із придбанням засобів індивідуального захисту, не відмовились би.

«Самий кращий варіант – щоб нам би це закупили, щоб не просто виділили кошти. Ми можемо дати реквізити, де і що купляти, щоб перерахували гроші і закупити ті самі маски, костюми, ми знаємо, де його шукати. Якщо виділяти кошти – це трошки довша процедура», – пояснює Людмила Ковбаса.

Попри усе, каже вона, працюють без особливої паніки у звичайному режимі. Медики сподіваються на розуміння людей та підтримку.

Більше у відео.


Будьте першим, хто прокоментував "«Швидка» у Бердичеві: реальний стан речей по готовності до короновірусу, – потрібна допомога (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*