Сьогодні відбудеться сходження Благодатного вогню 

Сьогодні відбудеться сходження Благодатного вогню

Диво сходження благодатного вогню відбувається тільки за православним календарем у Велику суботу, цьогоріч ця дата – 4 травня. 

Напередодні Великої суботи в храмі гасять всі свічки, лампади й панікадила. Вже безпосередньо в суботу вранці каплицю, яка зведена над гробом – кувуклію, оглядають делегації всіх християнських церков, а потім запечатують Гроб.

На Благодатний вогонь під храмом чекають 7 християнських конфесій: православна, вірменська, католицька, греко-католицька, коптська, протестантська. Вони повезуть Благодатний вогонь зі Святої Землі додому.

Після того, як Гроб запечатують, розпочинається церковна хода. А Єрусалимський патріарх заходить в кувуклію читаючи молитву. Після сходження Благодатного вогоню патріарх запалить і винесе з храму 33 свічки, які символізують кількість років наземного життя Ісуса Христа.

Благодатний вогонь – це знак від Господа, милість Божа для людей. Священники кажуть, що він сходить для того, щоб люди «запалювалися вірою». Вважається, якщо вогонь не зійде, це свідчитиме про наближення кінця світу.

Нагадаємо, за тиждень – Великдень: житомиряни освячують вербу на Михайлівській (ФОТО-ВІДЕО).

Будьте першим, хто прокоментував "Сьогодні відбудеться сходження Благодатного вогню "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*