Страшна правда про житомирян, присипаних донецькою землею

…2015 року було ідентифіковано двох загиблих, це були Абрамович та Барбух. Антонюка, третього члена екіпажу, вважали безвісти зниклим. Справу було б закрито – але мати одного з танкістів, Світлана Абрамович, почала сумніватись, чи свого сина вона поховала. І жіноча інтуїція не підвела…

3 роки і 11 місяців – рівно стільки часу знадобилося, щоб встановити правду та повернути загиблих воїнів додому. 2014 року танковий екіпаж у складі старшого лейтенанта Артема Абрамовича, навідника Петра Барбуха та водія-механіка Ярослава Антонюка – загинув у страшному бою під селищем Нікіфорове Донецької області.

Внаслідок тарану з танком гібридних російських окупантів – в українському Т-64 сталася фатальна детонація боєкомплекту. Боєкомплект це кумулятивні та осколково-фугасні снаряди, які, вибухаючи, зносять з бойової машини багатотонну броньовану башту. А людей, які сиділи у танку, миттєво рвуть на шмаття…

Пошуки останків бійців проводили члени пошукової місії «Чорний тюльпан». Як зазначив Ярослав Жилкін, керівник групи, знайдені залишки тіл фасували у пластикові пакети, після чого вони передавалися судмедекспертам. 2015 року було ідентифіковано двох загиблих, це були Абрамович та Барбух. Антонюка, третього члена екіпажу, вважали безвісти зниклим. Справу було б закрито – але мати одного з танкістів, Світлана Абрамович, почала сумніватись, чи свого сина  вона поховала. І жіноча інтуїція не підвела…

Результати повторної ексгумації та проведеної експертизи шокували країну: в захороненні Барбуха опинилися залишки всього екіпажу, фактично у братській могилі. Причиною стала недбалість судмедекспертів, які полінувалися дослідити належним чином всі фрагменти тіл.

Дане правопорушення підлягає статті 367 КК України (службова недбалість). Максимум, що загрожує таким горе-медикам – позбавлення волі від 2 до 5 років. Чи понесуть вони хоч якесь покарання, допоки невідомо.

У прямому ефірі студії телеканалу СК1 керівник «Чорного тюльпану» зазначив, що з початком неоголошеної війни роботи у медичних установах збільшилося у кільканадцять разів. Спеціалісти морально не готові до такого серйозного навантаження, особливо, коли мова йде не про ціле тіло, а його фрагменти. Проте це ніяким чином не виправдовує того, що вони скоїли.

Що ж робити сім’ям, чиї рідні воюють в ООС, аби не потрапити в таку неприємну ситуацію? Як впевнитися, що повернули саме вашого чоловіка або сина? Наполягати і проводити ДНК-тест. Світлана Абрамович (мати загиблого) та Ніна Антонюк (дружина загиблого) стверджують, що лише таким чином можна достовірно встановити особу.

3, 4 та 5 липня відбулися остаточні поховання усіх членів танкового екіпажу Т-64. Тепер рідні та близькі можуть спати спокійно. Світлана Абрамович зазначила, що встановити справедливість – стало новою місією її життя. Тепер, коли вона частково виконана, відчайдушна матір буде допомагати іншим боротися за правду. Адже наразі доведено лише 1 випадок такого бездушного недбальства. А скільки їх насправді? Скільки матерів приходять на могили не до своїх синів?..

Аліна ТОЛКАЧ

Будьте першим, хто прокоментував "Страшна правда про житомирян, присипаних донецькою землею"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*