coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models

Студенти Поліського національного університету розробили ігри та вікторини для Дніпровського планетарію (ВІДЕО)

Студенти Поліського національного університету розробили ігри та вікторини для Дніпровського планетарію (ВІДЕО)

Космос таїть у собі стільки цікавого, а ось в Житомирі, на базі Поліського національного університету в Інжиніринговій школі Noosphere допомагають його пізнавати через ігри та вікторини. Проєкти житомирських студентів нині використовуються в Дніпровському планетарії, де і малеча, і дорослі з захопленням вивчають, що там, за межами планети Земля. 

Керівниця Інжинірингової школи Noosphere в Житомирі Катерина Молодецька розповідає, головна мета цих проєктів – поширювати знання про космос серед молоді, а особливо, серед дітей, які є доволі вимогливою аудиторією: 

«Насправді, і Дніпровський планетарій, і Інжинірингова школа Noosphere, належать до такої величезної екосистеми ГО “Noosphere”, і спрямовані на те, аби популяризувати знання про космос серед молоді, тому ми дуже швидко знайшли спільну мову, і в зв’язку з оновленням планетарію, нам запропонували як представникам університетів, долучитися до створення нових цікавих проєктів для дітей. Бо студенти і молодь найбільш креативні, і вони найкраще знають, як достукатися до відвідувачів планетарію, серед яких діти – найбільш складна аудиторія».

Інжинірингова школа Noosphere тісно співпрацює з планетарієм у Дніпрі, тому на постійній основі готує цікаві проєкти для них.

«На сьогодні ми вже передали до планетарію 9 проєктів, вони всі дуже різнопланові. Але нам найбільше подобається напрямок по створенню ігор та вікторин, аби відвідувачі могли прийти до планетарію і з посмішкою відповісти на різні цікаві питання. Тому ми створили ще 3 таких гри, які наразі встановлені в Дніпровському планетарії та працюють на їх терміналах. У нас дуже тісна співпраця з планетарієм, тому ми ведемо вже перемовини про 2 нових проєкти. Один із них пов’язаний із використанням технології доповненої реальності, ми будемо оживляти стіни планетарію, а другий проєкт – створення ігор і вікторин із цікавими питаннями про космос», – додає Катерина Молодецька.

Як пояснює керівниця Інжинірингової школи Noosphere в Житомирі, розробка таких проєктів допомагає студентам сформувати резюме, яке в майбутньому допоможе знайти роботу високого рівня та бути більш затребуваним фахівцем:

«Час розробки залежить від технологій, які використовуються, складності проєкту. Якщо говорити про ігри та вікторини, в залежності від складності графіки – 2-3 місяці. Деякі проєкти потребують більше часу. Участь у розробці таких проєктів дає молоді можливість під час навчання в університеті сформувати своє круте резюме. Коли ти можеш чітко заявити, що я є автором, чи засновником проєкту, який ви можете побачити в Дніпровському планетарії. Це дуже надихає. Бо після закінчення університету, це значно вищі позиції на ринку праці, ніж у студентів, які не були залучені до такого типу діяльності». 

Студенти, які навчаються в Інжиніринговій школі Noosphere розробили 3 гри для Дніпровського планетарію – «Макет Місяця», «Український космос» і «Космічне вірю не вірю».

Студентка Поліського університету та розробниця гри «Макет Місяця» Марія Вакуленко зазначає, що це була перша гра, яку розробили на замовлення планетарію: 

«Перша гра, яку ми створили для Дніпровського планетарію називається “Макет місяця”. Гра полягає в тому, що користувач може випробувати свої знання, він мандрує мапою Місяця та натискає прапорці. При правильній відповіді він стає блакитним. В кінці гри, якщо на все відповіли правильно, з’являється привітання. На цю розробку пішло 2 місяці. Так як це була перша гра, то було трохи складно адаптуватися, а так, дуже цікаво було працювати над її створенням. Ідея гри з’явилася у планетарію, ми лише доповнили її своїм баченням». 

А от дизайн гри «Український космос» розробниця Ірина Миненко разом із колегами малювали від руки. На створення картинки пішло 2-3 тижні:

«До нас звернувся Дніпровський планетарій з ідеєю створити гру “Український космос”, і ми взялися за її розробку. Найважчим у розробці цього проєкту було передати дух саме старослов’янського космічного неба. На одній частині екрану ми створили більш сучасне місто Дніпро, а на іншій – старослов’янські мотиви. Загалом нам дали 2 місяці на розробку цього проєкту. Ми розробляли дизайн самі, і повністю все малювали від руки. Лише на дизайн пішло 2-3 тижні».

Також студентка Оля Миненко розробила гру «Космічне вірю не вірю», яка має близько 150-ти цікавих питань про космос: 

«Це гра “Космічне вірю не вірю”. Ідею гри нам запропонували працівники планетарію, і ми залюбки погодилися реалізувати її. На розробку пішло близько двох місяців. Ігровий процес проходить у вигляді вікторини, в ній є близько 150 запитань, які будуть цікаві як дорослим, так і дітям. Ці питання стосуються загалом космосу. Для мене, як для розробниці, складним було створення ідеальних пропорцій, співвідношення кольорів». 

Нагадаємо, «Підпілля» у Житомирі: коворкінг, музичні інструменти, майданчик для виставок, концертів та навчання дітей (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Студенти Поліського національного університету розробили ігри та вікторини для Дніпровського планетарію (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*