«Підпілля» у Житомирі: коворкінг, музичні інструменти, майданчик для виставок, концертів та навчання дітей (ФОТО)

Наприкінці осені минулого року ГО «Цілком природно» за підтримки ЄС у рамках програми «House of Europe» облаштувала в Житомирі волонтерський простір «Підпілля», який став майданчиком для проведення тематичних зустрічей, тренінгів і семінарів, кінопоказів, художніх виставок і концертів. Крім того, на базі «Підпілля» реалізують різноманітні ініціативи на підтримку ВПО.

Керівник ГО «Цілком природно» Ілля Грицанюк розповідає, що від початку повномасштабного вторгнення російських військ волонтери організації активно допомагали ЗСУ та постраждалим від наслідків війни, налагодили співпрацю із іншими фондами та закордонними партнерами, завдяки чому отримували та розподіляли гуманітарні вантажі. Наразі вирішили зосередити свою діяльність на культурно-просвітницькому напрямку.

«Приміщення «Підпілля» знаходиться у «Місцевому навколокультурному просторі» в центрі міста за адресою пров.Скорульського, 5, вхід з двору. У нас є місце для проведення заходів всередині, а також сцена і така арт-зона із лампочками перед входом. У весняний і літній час там дуже класно проводити концерти під відкритим небом, різноманітні ярмарки фрі арт-маркети, що ми, власне, й робимо.

Центр готовності цивільних (проєкт Благодійного фонду Сергія Притули, що впроваджується в кількох регіонах) організовував у нас семінар про поводження з вибухонебезпечними речовинами та за іншими актуальними темами, завдяки яким можна отримати знання і навики, необхідні у період війни. На постійній основі діє кіноклуб: щовівторка житомиряни та гості міста можуть переглянути фестивальні стрічки, які не покажуть у кінотеатрах. Ми показуємо виключно ліцензовані фільмі, надані офіційними правовласниками, – розповідає Ілля Грицанюк. – У «Підпілля» може прийти кожен – попрацювати, скористатися оргтехнікою, синтезаторами, обладнанням, аби прослухати чи записати музику, сплативши благодійний внесок.

Це такий свого роду коворкінг, де є доступ до інтернету, можливість підзарядитися. За попередньою домовленістю також можете влаштувати виставку своїх робіт – фото, картин, виробів, показ фільму з подальшим обговоренням. Наш волонтерський простір розрахований на 20-25 осіб, які можуть тут перебувати одночасно. Усі питання можна обговорити та узгодити в онлайн-режимі на сторінці «Цілком природно» в соцмережі Інстаграм та Фейсбук». Також розміщуємо дописи й афіші з анонсами та звітами заходів».

За словами Грицанюка, «Підпілля» є свого роду штабом ГО «Цілком природно», де здійснюють свою роботу. Зокрема, видають набори із засобами гігієни, одяг для внутрішньо-переміщених осіб та багатодітних родин – понеділок, середа, п’ятниця з 10 до 17 години. Житомиряни можуть приносити cюди речі у гарному стані для потреб інших.

Для дітей ВПО у волонтерському просторі проводять відеошколу, курси діджеїнгу, у планах – ІІ тур неформальної музичної освіти для дітей і підлітків.

До кінця червня у «Підпіллі» в рамках ІІІ етапу проєкту «Хто я під час війни?» від ГО «Квітуча Україна» проходить виставка картин «Ділимось позитивом» художниці Марії Ратинської.

Юлія Демусь

З Житомира до Ізюма велосипедом: Максим Дєньгін проїде 1000 км, щоб зібрати кошти для ЗСУ (ФОТО)

Мандрівки Житомирщиною: садиба Прушинських – палац, парк, усипальниця та млин у Новій Чорториї (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Підпілля» у Житомирі: коворкінг, музичні інструменти, майданчик для виставок, концертів та навчання дітей (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*