Закликають перемогу: на майстер-класах у Житомирі дітей вчать грати на етнічних барабанах (ФОТО) | Times ZT

Закликають перемогу: на майстер-класах у Житомирі дітей вчать грати на етнічних барабанах (ФОТО)

Навчитися грати на барабанах, цікаво провести час і поспілкуватися з однолітками, а головне – відколіктися від новин про війну, звуків сирен та годин перебування в укриттях. Саме для цього у Житомирі музична формація «ВулБа» організувала безкоштовні майстер-класи для дітей. Їх проводять щонеділі о 12.00, починаючи з 24 березня.

Запрошують усіх бажаючих, обмежень у віці нема. Втім, кажуть організатори, краще починати з 6-річного віку. У групі до 15 осіб, з якими працюють учасники «ВулБа». В кожного свій професійний інструмент – етнічний барабан. Новачків вчать правильно «добувати звук», просто і доступно передають основи музичної грамоти, без перевантаження термінологією. Одне заняття триває близько години. По завершенню – чаювання та солодощі.

«Долучитися до майстер-класів може кожен, попередньо написавши на сторінку «ВулБа» у соцмережах. Там ми узгодимо усі деталі, повідомимо про місце проведення, – каже волонтер Ілля Грицанюк. – Беремо не більше 15 дітей, бо саме стільки інструментів маємо в доступі. Щоразу приєднуються нові учасники, але є такі, хто ходить, так би мовити, на постійній основі. Одна дівчинка дуже здібна і вже подає певні надії, у неї гарно виходить, добре засвоює матеріал. Буває, залишається займатися ще додатково на годинку. Загалом з дітьми працює двоє чи троє дорослих барабанщиків з «ВулБа». Крім мене, ше Дмитро Голуб і Микола Рогузько, а також нам допомагає Тетяна Гордєєва – керівник хору. Спочатку ми вивчаємо ази, вчимо як «добути звук», щоб інструмент звучав. Вчимо їх різні малюнки – так називається послідовність ударів на барабані. Це найпростіший рівень, але хто хоче поглиблено, задають питання, тож ми ділимося інформацією та вміннями. Чого-чого, а цього нам точно не шкода. У такий час дітям дуже важлива увага, підтримка, позитивні емоції. Їх думки та руки зайняті приємним і корисним. Ми раді, що можемо організувати таке дозвілля для дітей. Приходять діти наших волонтерів з «Місцевого навколокультурного простору» і звичайні житомиряни приводять своїх. Тобто приймаємо усіх, аби лише барабанів вистачало. Будемо спільно закликати нашу перемогу. Поки не знаємо, скільки ще триватимуть такі майстер-класи – місяць-два, але бачимо, що потреба у них точно є».

Грицанюк відзначає, що дітям такі майстер-класи дуже подобаються, вони радіють, коли починає щось вдаватися. Особливо подобається барабанити в ритм усім разом.

Найближчим часом житомиряни зможуть почути як звучить «ВулБа», адже готують благодійний виступ. Щоправда, через волонтерські справи не вистачає часу на повноцінні й часті репетиції, потрібно згадувати і поновлювати програму.

Нагадаємо, що «Мистецький навколокультурний простір» нині є центром культурного фронту в Житомирі. Віднедавна там свої вистави демонструє колектив драмтеатру ім.І.Кочерги, проходять благодійні концерти, під час яких збирають кошти на потреби захисників. Крім цього, волонтери «МНП» організовують виступи колективів на інших майданчиках міста, де так само збирають кошти для придбання обладнання для армійців.

Також записують відео для проєкту «Казка на ніч», де відомі житомиряни – артисти театру, митці, музиканти, журналісти, волонтери, представники місцевої влади, читають казки української мовою.

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Закликають перемогу: на майстер-класах у Житомирі дітей вчать грати на етнічних барабанах (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*