З Житомира до Ізюма велосипедом: Максим Дєньгін проїде 1000 км, щоб зібрати кошти для ЗСУ (ФОТО)

Максим Дєньгін – велосипедист з досвідом. До початку повномасштабної війни разом з родиною жив у місті Ізюм на Харківщині, працював вчителем географії, очолював місцевий велоклуб «Друзі».

У травні минулого року усі разом переїхали в Житомир, звідки чоловік продовжує займатися професійною діяльністю – дистанційно проводить уроки для своїх учнів, а також волонтерить у ГО «Добро ХАБ» – відповідає за окремий напрямок із забезпечення ґаджетами для навчання дітей із деокупованих територій міста Ізюм та Ізюмського району.

Нещодавно повідомив, що цей проєкт вийшов на фінішну пряму, тож сам волонтер вирішив реалізувати іншу ініціативу, цього разу на підтримку ЗСУ: планує за 10 днів на велосипеді подолати відстань у 1000 км від Житомира до рідного Ізюма і зібрати 100 000 гривень на допомогу військовослужбовцям. Переказувати кошти можуть усі бажаючі: банківські реквізити – 5375 4112 0664 0760 або Монобанка.

Стартував 31-річний Максим Дєньгін зранку 19 червня. У мандрівку вирушив один. З собою взяв усі необхідні речі – намет, спальник, їжу, яку можна приготувати в польових умовах. При можливості, додатково щось купуватиме у придорожніх кафе чи АЗС, втім, запасів цілком достатньо, аби почуватися автономно.

Свою велопоїздку зніматиме на відео і оперативно публікуватиме дописи на сторінках у соцмережі Інстаграм, Фейсбук, а по завершенню – на ютуб-каналі.

Максим розповідає, ідея проїхати таку відстань виникла ще кілька років тому – в Житомирі у нього мешкає сестра, хотів спробувати дістатися до неї з Ізюма велосипедом. Втілити задумане завадило повномасштабне вторгнення російських військ, та нині все ж наважився проїхати 1000 км, але з благодійною метою.

Щоправда, додає, є й коротший шлях – 700 км, але він обирав спеціально другорядні та грунтові дороги, подалі від основних трас. Будував маршрут таким чином, аби, як географ, показати цікаві географічні місця і туристичні локації в Україні, зібрати матеріал і використовувати його на уроках в подальшому. Зокрема, йдеться про літературно-меморіальний музей Оноре де Бальзака у маєтку Ганських, Буцький каньйон, географічний центр України в Мар’янівці, місце поховання Тараса Шевченка у Каневі, Миргород, Сорочинці, Деканьку (можливо), Краснокутський дендропарк, Шарівський палац та ін.

Увесь шлях поділив на відрізки: Житомир-Сквира, Сквира-Буки, Буки-Мар’янівка, Мар’янівка-Канів, Канів-Золотоноша, Золотоноша-Хорол, Хорол-Опішня, Опішня-Н.Водолага, Н.Водолага-Ізюм. В середньому щоденно має проїздити від 57 до 155 км, пересуваючись лише у період до та після комендантського часу. У день перед останнім ривком відпочиватиме. Наголошує, що саме в останній день частково доведеться їхати деокупованими територіями, тож потрібно бути обережним, адже вони досі можуть бути заміновані.

Спеціально до цієї поїздки Максим Дєньгін додатково не готувався, але впевнений, що все вдасться. Ще раніше їздив з Ізюма велосипедом майже 400 км до друзів в гості на Луганщину.

З Ізюма до Житомира буде повертатися потягом або автівкою, яка доставляла волонтерську допомогу на схід.

Юлія Демусь

У Житомирі волонтери шиють м’які ноші для військових на фронт: як підтримати

Житомирянка виготовляє зефірні квіти, ягоди, гриби, кактуси, пельмені (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "З Житомира до Ізюма велосипедом: Максим Дєньгін проїде 1000 км, щоб зібрати кошти для ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*