Житомиряни несуть з Михайлівського собору страсний вогонь (ФОТО)

Житомиряни несуть з Михайлівського собору страсний вогонь

Напередодні Великодня у храмах відправляється особлива служба – «Страсті», на якій читаються дванадцять євангельських уривків, що розповідають про страждання Христа (їх називають «Страсті Господні»).   

Зокрема, ввечері Страсного четверга – 2 травня, в Свято-Михайлівському кафедральному соборі у Житомирі єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій очолив Ранню з читанням 12 Страсних Євангелій.

Під час цього прихожани стояли із запаленими свічками в руках, які символізують факели – з ними прийшли фарисеї та народ до Гефсиманського саду, щоб узяти Христа на муки.

Після служби житомиряни виходили із церкви із запаленими свічками, вогонь яких (страсний) має велику очисну та цілющу силу, свого роду оберіг. Його несли додому у лампадках і зі свічками, аби обійти кімнати будинку, “випалити” хрест над дверима і вікнами, щоб захищав від усього злого та хвороб.

Кажуть, що страсна свічка має певну силу, тож її запалювали в годину тяжкого горя, хвороби, стихійного лиха, тобто завжди, коли людина звертається по допомогу до Бога.

“Останній тиждень перед Великоднем називається Страсний. Всі його дні вважаються Великими — вони наповнені особливим змістом, – повідомляють у Свято-Михайлівському кафедральному соборі (м.Житомир). – Свята Православна Церква України в Страсну седмицю згадує про останні дні життя Ісуса Христа, зраду Юди і розп’яття Господа на хресті. У Великий Четвер Страсного тижня відбулася остання вечеря Спасителя – Таємна Вечеря, на якій Ісус Христос запровадив Таїнство Євхаристії. У цьому році віруючі всього світу відзначатимуть Великий або Чистий четвер 2 травня, починаючи з якого протягом трьох днів всі церковні служби будуть присвячені спогадам про земні страждання Господа нашого Ісуса Христа”.

Юлія Демусь

Перший захід сонця у травні над річкою Кам’янка в Житомирі (ФОТО)

За тиждень – Великдень: житомиряни освячують вербу на Михайлівській (ФОТО-ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни несуть з Михайлівського собору страсний вогонь (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*