На базі ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка напередодні Великодня відбувся майстер-клас, в рамках якого учасники різного віку виготовляли автентичні писанки. Захід проходив за сприяння управління культури Житомирської міськради і вже наступна зустріч пройде у Домі української культури 1 травня о 17.00 (потрібна попередня реєстрація).
Присутні розповіли, що для них це перший досвід створення писанок, тож ретельно дослухалися до порад мисткині та викладачки Марії Масловської, яка й проводить майстер-класи.
Для учасників підготували курячі яйця, з яких попередньо видули вміст, тож перед роботою отвір необхідно було залити воском, аби у подальшому фарба не потрапляла всередину. Також на столі розмістили велику кількість роздруківок зі світлинами писанок, аби учасники ознайомилися з ними і могли обрати варіант для власного втілення.
Марія Володимирівна розповіла про значення найбільш поширених орнаментів та символів, їх використання у різних регіонах країни, а також про те, що означає кожен із кольорів. У давнину фарби для писанок виготовляли із цвіту чи плодів рослин, а нині їх без проблем можна знайти готові у продажі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4873-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4830-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4803-1-768x1024.jpeg)
Також мисткиня представила власну колекцію писанок, створених у різний період на курячих і гусячих яйцях. Пригадує, що з дитинства разом з мамою та бабусею готували писанки до свята, а на Великдень дарували їх родичам і дітям.
Учасники майстер-класу спершу оздоблювали яйця писачком із воском, який розтоплювали над свічкою, а потім занурювали у фарбу. До слова, потрібно спочатку у світліший і аж наприкінці у найтемніший колір.
Після завершення роботи віск на писанці розтоплювали над свічкою, витирали серветкою і таким чином можна було побачити готовий результат. Аби писанка зберігалася довше і не тріскалася, її поверхню додатково можна обробити клеєм, а щоб блистіла – натерти олією.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4769-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4795-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4800-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4772-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4766-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4770-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4792-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4793-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4813-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4773-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4789-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4821-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4816-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4820-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4814-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4808-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4828-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4822-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4827-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4807-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4798-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4831-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4867-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4871-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4868-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4860-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4802-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4804-1-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4861-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4872-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4870-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4850-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4854-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4856-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4844-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4843-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4836-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/04/IMG_4840-1024x768.jpeg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни разом з мисткинею Марією Масловською виготовляли автентичні писанки (ФОТО)"