Владислав Мяновський про відкриття першої в Житомирі студії workout і тренування спортсменів (ФОТО)

Житомирянин Владислав Мяновський у спорті з дитинства – спершу гімнастика і легка атлетика й участь у змаганнях, а потім разом з друзями по району почали цікавитися на брейк-дансом й ходити на турніки. Вже більше 10 років він займається воркаутом, тренує дітей і дорослих, разом з якими представляє місто на всеукраїнських змаганнях, виборюючи високі нагороди.

На чемпіонаті України в грудні 2022-го п’ятеро із семи учасників його команди зайняли призові місця, на змаганнях у ЦСК в Києві у лютому 2023-го 15 учасників здобули 17 нагород, а вже в березні на змаганнях у Борисполі було ще + 6 медалей за перші й треті місця.

Крім цього, на початку березня цього року Влад відкрив першу в Житомирі студію workout – «Bisons Sport» (вул.Мала Бердичівська, 17), а до цього понад 7 років проводив заняття гуртка.

«Ідея чи точніше навіть мрія створити такий зал виникла ще у той час, коли ми тільки починали знайомство з workout і навіть не знали, як це правильно називається. Переглядали популярні на той час відео, пробували щось повторити.

Тренувалися увесь час на спортивних майданчиках просто неба, була невдала спроба облаштуватися в одній зі спортивних шкіл міста, але там нам відмовили. Стало зрозуміло, що усі набуті за період весни-літа навики і вміння втрачаються протягом зими, а отже для тренувань потрібно окреме приміщення, – пояснює керівник «Bisons Sport» Владислав Мяновський.

– У 2012 році та телешоу «Україна має талант» перемогла команда «Workout», вони їздили з виступами по різних містах і збирали все більше прихильників і бажаючих робити щось подібне. Ми з хлопцями після зустрічі з ними теж дуже «загорілися» цим і продовжили тренуватися ще активніше, створили громадську організацію, у сезон та міжсезоння організовували міські турніри, проводили зустрічі і майстер-класи у навчальних закладах, під час яких популяризували серед молоді здоровий спосіб життя та заняття спортом. Поступово для багатьох із нас звичайне юнацьке захоплення в подальшому переросло у професійну діяльність. Усі попередні напрацювання вели до того, аби нарешті реалізувати ідею зі студією. Наміри підкріплювалися тим, що у інших містах такі зали вже почали поступово з’являтися».

У «Bisons Sport», окрім Влада, працює ще два тренери – Павло Ревчук та Олег Єгоров. Намагаються формувати групи таким чином, щоб в кожній було не більше 10 осіб на одного тренера, здебільшого – 5-10. Вікових обмежень не встановлюють, наразі у них займаються діти віком від 3 років. Втім, для наймолодших важливо, аби вони могли взаємодіяти з тренером, виконувати всі його настанови, працювати в команді. Якщо цього нема, пропонують перейти на індивідуальну роботу, доки ситуація не виправиться.

Для тих, хто має певні проблеми зі здоров’ям або травми – розробляють окрему програму, де перерозподіляють навантаження і мінімізують будь-який вплив на проблемні ділянки.

За словами Владислава, workout – це такий вид спорту, куди прийти можна у будь-якому віці і досягнути певних результатів завдяки наполегливості, грамотному підходу, фаховій підготовці та систематичним тренуванням. У студії «Bisons Sport» група має по три заняття на тиждень (понеділок/середа/п’ятниця чи вівторок/четвер/субота, неділя – вихідний), тривалість кожного – година, а у групи «PRO» – спортсмени, які займаються уже тривалий час та мають відповідні результати, – 80-100 хв.

Заняття в студії відвідують не лише хлопці, але й дівчата. У відсотковому співвідношенні їх близько 10%. Наймолодшій – 3 роки, а найстаршій – за 30.

«Дівчата приходять, цікавляться, пробують і багато залишається. У нас змішані групи і всі працюють на рівних – рухаємося від простих вправ до складніших. Є кілька дівчат, які нічим не поступаються хлопцям, демонструють успіхи і подають великі надії – веде далі Мяновський. – У workout є два основних няпрямки: базовий (підтягування, віджимання і віджимання на брусах та інше) і freestyle (виконання елементів і їх комбінацій, більш видовищна програма), за якими ми готуємо спортсменів і у нашій студії. Тренування поділяється на кілька етапів – розминка, «подкачка», основна робота та «закачка». Виокремлюємо базові легкі вправи (входять у «подкачку», після них не забиті м’язи, можна швидко видихнути і продовжити вчити нові елементи чи вдосконалювати пройдене) і базові складні (підтягування, віджимання, які забирають багато сил й енергії і після них важче видихнути і м’язи забиті)».

Юлія Демусь

«Підпілля» у Житомирі: коворкінг, музичні інструменти, майданчик для виставок, концертів та навчання дітей (ФОТО)

У Житомирі студенти запустили проєкт «Розвій»: популяризують українську мову та культуру серед молоді (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Владислав Мяновський про відкриття першої в Житомирі студії workout і тренування спортсменів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*