Суд дозволив пенсіонерам цілий день їздити безплатно у маршрутках

Корольовський районний суд м. Житомира вирішив скасувати рішення виконкому міської ради, яке дозволяло безкоштовний проїзд пенсіонерам у приватних маршрутках в період лише від 10:00 до 16:00 год. Виконком прийняв таке рішення, бажаючи звільнити маршрутки від пенсіонерів у ранкові та вечірні години пік.

Times. Zt.Ua вже писав про те, що житомирські пенсіонери подали позов до суду щодо скасування обмеження безплатного проїзду часовим проміжком. Позивачі під час судового засідання скаржились на дуже малу кількість транспорту на маршруті у відведений для них час. Також однією з причин подання позову є необхідність вранці дістатись до поліклінік та стихійних ринків, щоб зекономити і без того малу пенсію. Право на пільговий проїзд пенсіонерів регулює постанова Кабінету Міністрів України від 17.05.1993р. 

Головним аргументом представників міської влади було те, що право на пільги, у тому числі і транспортні, визначаються виключно Законом України, а не підзаконними актами та постановами. Окрім того, з боку міської влади суду запропонували включити перевізників як третю сторону судового процесу. Суд відхилив дану пропозицію, але приєднав до матеріалів справи письмові клопотання перевізників. За словами  заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитра Ткачука, перевізники самі хотіли долучитись до даного судового процесу.

Вислухавши всі сторони, Корольовський районний суд вирішив скасувати часові обмеження для безкоштовного перевезення деяких пільгових категорій населення. Позивачі задоволені таким рішенням. «Півроку разом із двома іншими позивачами намагались довести абсолютно очевидні речі, що виконавчий комітет порушив закон. Зараз міська рада буде подавати, скоріш за все, апеляційну скаргу, і намагатися знову затягнути час для того, щоб виконувалось незаконне рішення. Тому зараз персональна відповідальність на міському голові, на заступнику міського голови та на юридичному департаменті. Адже саме від них залежить, піде міська рада далі незаконним шляхом, чи н!і» – прокоментував рішення один із позивачів Микола Череднік.

В свою чергу, в міській раді ще не знають, чи подаватимуть апеляційну скаргу. Зокрема, заступник міського голови Д. Ткачук зазначив: «Я не впевнений, потрібно перш ознайомитися (з рішенням). Так огульно сказати, буде, не буде – треба зрозуміти, що там. Поспілкуємось з юристами, тоді…»

Рішення може бути оскаржене протягом місяця з дня його оголошення. Якщо міська рада не подасть апеляційну скаргу, всі пільгові категорії приблизно через місяць зможуть цілий день безкоштовно їздити у маршрутках у будь-який час.

Щоправда, це прогнозовано викличе невдоволення, причому не лише з боку перевізників, що розуміло, але й з боку багатьох людей працездатного віку, а також школярів та студентів. Адже тепер їм знову доведеться «брати з боєм» зранку маршрутки, бо туди знову набиватимуться пенсіонери у пошуках стихійних ринків. Як би там не було – очевидно, що крихкий соціальний баланс у місті порушено.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

1 коментар до "Суд дозволив пенсіонерам цілий день їздити безплатно у маршрутках"

  1. только что была в исполкоме .задала им этот вопрос . они ничего не знают . позвонили маршрутчикам . тоже не знают . вот так и живем.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*