Свято наближається: 4 березня починаємо святкувати Масляну неділю

Одне з найвеселіших і безтурботних свят в році – це Масляна. Смачна, грайлива, весела – вона прийшла до нас з язичницьких часів, збереглася і залишається дійсно народним святом.

Фактично давні слов’яни в день Масляної святкували прихід Нового року. Бо саме весна символізувала народження всього нового – життя, урожаю, року, тож зустрічали її гучно і з розмахом.

А ще Масляний тиждень – остання можливість перед Великим постом поїсти смаколиків та повеселитись в волю. Бо, починаючи з прощеної неділі і до Пасхи усе це буде зась.

До речі, з початком Масляного тижня, необхідно було відмовитись і від споживання м’яса. Проте млинці щедро поливались маслом.  

Коли святкуємо

Незважаючи на те, що Масляну наші предки відзначали щороку в один і той же час, ми тепер святкуємо її в залежності від Великодня.

В 2019 році Масляна святкується з 4 по 10 березня. А вже 11 березня починається Великий піст – найсуворіший, найдовший та найбільш важливий з чотирьох, встановлених церквою постів.

Святкуємо щодня

Унікальність та неповторність Масляної в тому, що святкується вона не звичних  день-два, а цілий тиждень! “Як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш” – наші пращурі у цьому не мали сумнівів, тож веселились та від’їдались усі сім днів на повну.

І кожен день був неповторним

Зустріч (понеділок). Цього дня годилося відвідувати членів родини. Для незаміжніх дівчат в цей день влаштовували оглядини, знайомили з батьками нареченого. Тому вони мали добре підготуватись до цієї події – підготувати оселю, наготувати частування,  підготуватися самій. Заміжні жінки зранку покидали оселю чоловіків та йшли до своїх батьків на весь день, а ввечері до них приєднувалися свекрухи та свекри. Цей день був важливим для вирішенн усяких “організаційних” питань. За родинним столом, за частуванням обговорювалися важливі та нагальні для сімей проблеми.

В понеділок на вулицях починали  облаштовували крижані гірки, гойдалки та сцени для виступів, опудало зими, столи для святкової трапези.

І звичайно, кожна господиня готувала млинці по своєму фірмовому рецепту.

Класика – рецепт млинців на молоці

Нам потрібно:

  • Літр молока.
  • Борошно (пшеничне) – 3 склянки.
  • Курячі яйця – 3 шт.
  • Олія – 3 ст. л.
  • Цукор – 2 ч. л.
  • Сіль – 1 ч. л.

Як готувати домашні млинці на молоці:

  1. Підготовлені рідкі складові (молоко і яйця) слід збити в посудині достатньої глибини з сіллю та цукром.
  2. Просіяне борошно потрохи висипається у рідку суміш за умови постійного і безперервного помішування, що дозволяє уникнути появи численних грудочок у тісті.
  3. У готову суміш додають олію і знову перемішують її.
  4. Тісту слід не менше ніж півгодини настоюватися в теплі. Не поспішайте з випіканням.
  5. Спечіть перший млинець, щоб оцінити, наскільки легко він перевертається (чи не потрібне ще борошно) і наскільки хороший його смак (чи не треба збільшити дозу солі або цукру).

Готові млинці рекомендується, перемазуючи свіжим маслом, скласти гіркою і закрити кришкою.

Будьте першим, хто прокоментував "Свято наближається: 4 березня починаємо святкувати Масляну неділю"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*