«Свободу українським полоненим!»: акцію під посольством Росії підтримали і благодійники Житомирщини

Цими вихідними у Києві під посольством Російської Федерації з’явились транспаранти з іменами військовополонених українців, яких утримує країна-агресор. Таку акцію ініціювали волонтери з Німеччини Юрген Мартін і Людмила Лауф, які для її проведення приїхали в Україну. Із собою привезли виготовлені власноруч плакати та підставки для них. Найбільше їх обурило захоплення українських моряків у Керчинській протоці.

«Обговорюючи цю тему з друзями у Німеччині, з’явилась ідея зробити протест-мітинг по утриманню моряків у тюрмі і з приводу захисту усіх військових, затриманих Росією», – говорить волонтер з Німеччини Юрген Мартін.

Пан Євген нещодавно повернувся із зони бойових дій. За плечима чоловіка близько 20-ти місяців служби на сході. Дізнавшись про акцію на підтримку бранців Кремля, без вагань приїхав долучитись.

«Півтора тижні як повернувся із зони АТО. Там так само в окопах говорять, що скільки можна, чому. Незаконно взяли і тримають, обміняйте ж на когось, зробіть, але не утримуйте людей. Навіщо, чому, затримали незаконно. Якось підняти громадськість, щоб почались якісь рухи, ніж те, що є зараз», – говорить Євген Сермукслиз, голова відокремленого підрозділу спілки «Схід» у Малині та районі.

Засуджують незаконне утримання українських заручників і волонтери з Бердичева. Німецькі благодійники разом з ними збирають і відвозять на передову та в «сіру зону» різну допомогу для військових і мирних мешканців.

«Юрген – він сам морський офіцер. Для нього було боляче дивитись як захватили судна, як це все відбувалось. Він не може повірити, як може у 21 столітті таке бути? Це як якесь піратство. Я бачила, як він готував ці плакати, він такий патріот, що в Україні важко такого знайти як він», – говорить волонтер Ірина Піскун.

Підтримати полонених і достукатись до усіх, від кого залежить їхнє звільнення, – це обов’язок кожного українця, впевнені волонтери.

«Така акція, сподіваюсь, що їх буде більше і більше і ми будемо всім говорити завжди про те, що ми не залишимо наших побратимів і будемо за них боротися. Сподіваюсь, що ті люди, від яких залежить те незаконне перебування в Росії наших людей, вони все-таки колись візьмуться за розум і зміниться ситуація», – каже Петро Залізний, старший військовий капелан Житомирщини від УВЦ християн євангельської віри.

Під посольством Росії співають українських пісень, передають привіт Путіну.

«Акція дозволена до 28.03. Ми спробуємо її продовжити і, можливо, вийде так, щоб плакати стояли, поки хлопців не звільнять. Це було б нашим бажанням, щоб їх скоріше звільнили», – каже волонтер з Німеччини Людмила Лауф.

Активісти сподіваються, що охочих підтримати полонених буде більше. Адже на кожного з них чекають вдома рідні.

Будьте першим, хто прокоментував "«Свободу українським полоненим!»: акцію під посольством Росії підтримали і благодійники Житомирщини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*