Світ гончарства та кераміки у майстерні Олени Цвєткової в Житомирі (ФОТО)

Світ гончарства та кераміки у майстерні Олени Цвєткової в Житомирі

“Тепло та затишок”, – це перше, що відчуваєш, коли потрапляєш у творчу майстерню кераміки “HELENA”, що знаходиться у Житомирі по вулиці Львівській. Тут майстриня народної творчості Олена Цвєткова створює свої гончарні та керамічні вироби.

Каже, що у неї – вільний графік: приходить, коли має натхнення. Також час від часу проводить майстер-класи тривалістю година-півтори для дітей й дорослих (індивідуальні, групові, родинні). Зокрема, ліпити руками можна із найменшого віку, фактично від нуля і 99 років, а от за гончарне коло пропонує сідати з 6 років.

У майстерні є все, що потрібно для роботи: в центрі кімнати стіл з інструментами (дощечки, стеки, пензлики, турнетки), стільці, поруч гончарне коло, у кутку – програвач, а попід стіну – полиці із готовими виробами. Зокрема, тут можна побачити посуд, елементи декору, різні милі дрібнички. Частину з цього Олена виготовила самотужки у різні періоди своєї творчої діяльності, а дещо зробили під час занять учні і тепер вироби сохнуть (у холодну пору близько двох тижнів), чекають випалу та молочіння, що проходить у спеціальній пічці, яка розташовується в сусідній кімнаті.

Глину для роботи замовляє з Літина (Вінницька область) та зі Слов’янська, наразі така можливість, попри війну, також є. Існує безліч технік ручної ліпки, серед яких – спіральна, ліплення з цілого шматка, ліплення з пластин та інші. Зліплений виріб має підсохнути. Цей процес займає тиждень-півтора. Після цього при температурі 960 градусів у печі протягом 8-12 годин він проходить випал.

Відзначимо, що у Житомирі проходили дві авторські виставки Олени Цвєткової, а зараз її роботи можна ще побачити в Кмитівському музеї образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука та у «Gnatyuk Art Center». Також слідкувати за майстринею та ознайомитися з асортиментом робіт можна у соцмережі Фейсбук та Інстаграм.

“Керамікою я займаюся ще з самого дитинства, а роботу на гонарному колі опанувала років десять тому . Спершу це було лише захопленням, але поступово воно стало основною сферою зайнятості. Із глини ліплю посуд, прикраси, декоративні інтер’єрні речі – свічники, лампи, керамічні картини»,- розповідає житомирянка.

Юлія Демусь

Обереги “Ангели ЗСУ” для військових від 19-річної Олександри Багінської з Житомирщини (ФОТО)

«Хай замовкнуть автомати, ми йдемо колядувати»: у Коростишеві та Іршанську колядники збирали на потреби ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Світ гончарства та кераміки у майстерні Олени Цвєткової в Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*