“Тепло та затишок”, – це перше, що відчуваєш, коли потрапляєш у творчу майстерню кераміки “HELENA”, що знаходиться у Житомирі по вулиці Львівській. Тут майстриня народної творчості Олена Цвєткова створює свої гончарні та керамічні вироби.
Каже, що у неї – вільний графік: приходить, коли має натхнення. Також час від часу проводить майстер-класи тривалістю година-півтори для дітей й дорослих (індивідуальні, групові, родинні). Зокрема, ліпити руками можна із найменшого віку, фактично від нуля і 99 років, а от за гончарне коло пропонує сідати з 6 років.
У майстерні є все, що потрібно для роботи: в центрі кімнати стіл з інструментами (дощечки, стеки, пензлики, турнетки), стільці, поруч гончарне коло, у кутку – програвач, а попід стіну – полиці із готовими виробами. Зокрема, тут можна побачити посуд, елементи декору, різні милі дрібнички. Частину з цього Олена виготовила самотужки у різні періоди своєї творчої діяльності, а дещо зробили під час занять учні і тепер вироби сохнуть (у холодну пору близько двох тижнів), чекають випалу та молочіння, що проходить у спеціальній пічці, яка розташовується в сусідній кімнаті.
Глину для роботи замовляє з Літина (Вінницька область) та зі Слов’янська, наразі така можливість, попри війну, також є. Існує безліч технік ручної ліпки, серед яких – спіральна, ліплення з цілого шматка, ліплення з пластин та інші. Зліплений виріб має підсохнути. Цей процес займає тиждень-півтора. Після цього при температурі 960 градусів у печі протягом 8-12 годин він проходить випал.
Відзначимо, що у Житомирі проходили дві авторські виставки Олени Цвєткової, а зараз її роботи можна ще побачити в Кмитівському музеї образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука та у «Gnatyuk Art Center». Також слідкувати за майстринею та ознайомитися з асортиментом робіт можна у соцмережі Фейсбук та Інстаграм.
“Керамікою я займаюся ще з самого дитинства, а роботу на гонарному колі опанувала років десять тому . Спершу це було лише захопленням, але поступово воно стало основною сферою зайнятості. Із глини ліплю посуд, прикраси, декоративні інтер’єрні речі – свічники, лампи, керамічні картини»,- розповідає житомирянка.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2625.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2624.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2638.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2628.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2626.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2627.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2654.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2657.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2635.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2631.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2629.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2640.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2655.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2646.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2634.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2632.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2633.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2650.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2662.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2663.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2656-1.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2658.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2659.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2660.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2653.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2648.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2647-1.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2651.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2652.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2649.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2666.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2667.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2665.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2664.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2656.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2644.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2630.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2634-1.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2636.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2639.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2641.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2642.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2643.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/IMG_2661.jpeg)
Юлія Демусь
Обереги “Ангели ЗСУ” для військових від 19-річної Олександри Багінської з Житомирщини (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Світ гончарства та кераміки у майстерні Олени Цвєткової в Житомирі (ФОТО)"