Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

“Ми збираємо ІТ-компанії міста Житомира, бізнес, тих, хто працює в креативній економіці, і будемо їм пропонувати цей проект. Якщо це викличе інтерес – тоді так, ідея буде реалізована.”

В Житомирі хочуть реалізувати глобальний проект і створити на території колишнього заводу «Електровимірювач» міні-Силіконову долину. За задумом влади, це буде інтелектуальне середовище, з ІТ-інститутом та інжиніринговим центром, коворкінг та інші креативні IT-простори для інноваційних компаній і стартапів.


Про це розповів мер Житомира Сергій Сухомлин, відповідаючи на запитання про створення нових робочих місць та умов для того, щоб місцева молодь не виїжджала в інші міста і країни. “Сьогодні ми розглядали глобальний проект по «Електровимірювачу», щодо створення там інтелектуального середовища, з ІТ-інститутом, інжиніринговим центром, іншими просторами, коворкінг-центром і так далі. Саме підприємство готове на реалізацію проекту, плюс є ряд компаній, які вже створювали такі проекти в Україні, і вони готові робити це в Житомирі. Такі переговори я вже проводив”, – розповідає мер.

Офіс “Apple” в силіконовій долині

Однак, цей проект поки перебуває на рівні розмов. Є готовий концепт, але до реалізації ще дуже далеко.
“Якщо ми не будемо мріяти – не буде далі реалізації. Це перший крок, який необхідно зробити. Наступний крок – це те, що сьогодні обговорювали: ми збираємо ІТ-компанії міста Житомира, бізнес, тих, хто працює в креативній економіці, і будемо їм пропонувати цей проект. Якщо це викличе інтерес – тоді так, ідея буде реалізована.
Як повідомляє zhzh.info,  раніше, влада Житомира вже вела переговори з власником колишнього заводу “Електровимірювач” і погоджували умови передачі цієї величезної території в комунальну власність міста.

“Можливо, це буде льготна оренда за 1 гривню за умови, що місто буде вкладати кошти в ІТ-інститут і так далі. Ми все це проговорювали, але ця модель буде видно тільки коли збереться пул зацікавлених компаній і осіб, які будуть реалізовувати цей проект. Це як, наприклад, у Львові, де на базі заводу презентували проект, куди ІТ-компанії з усього світу збираються вкласти близько 160 мільйонів доларів. Фактично це буде таке ІТ-містечко “- запевняє Сухомлин.
Нагадаємо, раніше влада міста шукала інвесторів для того, щоб на місці “Електровимірювача” побудувати наземну багаторівневий паркінг для автомобільного транспорту.

Офіс “Facebook” в силіконовій долині

Подібний проект вже готують до втілення у Львові
Комплекс будинків для айтішників побудують в 9 кілометрах від Львова, в селі Нагоряни. Організація Lviv IT Cluster, яка об’єднує українські та міжнародні технологічні компанії, оголосила про запуск нового урбаністичного проекту – IT-Village.


На території комплексу загальною площею 17 га планують побудувати 133 будинки. Покупці можуть вибирати серед 5 варіантів будинків з різною площею та дизайном. Для всіх жителів IT-Village будуть доступні загальна зона для відпочинку, спортивний майданчик, приватний парк, дитячий садочок і супермаркет. Головна ідея містечка – забезпечити працівників IT-індустрії якісним та комфортним житлом, а також створити неформальне співтовариство представників креативного класу IT-сфери.

Офіс “Google” в силіконовій долині

Щодо столиці, то такий проект там вже реалізовано. UNIT.City – проект, що має на меті об’єднати в собі освітні, бізнесові, культурні, медичні, спортивні та розважальні об’єкти, щоб надати малому та середньому інноваційному бізнесу доступ до всієї необхідної для швидкого розвитку інфраструктури та експертизи на одній території.


Загальна територія інноваційного містечка досить значна – близько 25 га старого київського мото-заводу, який планують забудувати цілком. Будівництво триває і сьогодні – робота кипить відразу за будівлею бізнес-кампуса.
На 4000 квадратних метрів розмістилися бізнес-кампус, спортивний комплекс, безкоштовний для резидентів, і кафе. Ще 3000 кв. м займає безкоштовна школа програмування UNIT.Factory. Це основний освітній елемент містечка, з якого, власне, і починався UNIT.City. Також тут знаходиться ще один освітній проект Bionic University

Навчальний корпус Unit.City

Відсоток резюме та вакансій в ІТ сфері по регіонам Україні:

Макс Сем


Раніше TIMES.ZT писав: Фестиваль науки і техніки “SpaceTechFest” пройшов у Житомирі

Будьте першим, хто прокоментував "Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*