HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

prev dol - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

“Ми збираємо ІТ-компанії міста Житомира, бізнес, тих, хто працює в креативній економіці, і будемо їм пропонувати цей проект. Якщо це викличе інтерес – тоді так, ідея буде реалізована.”

В Житомирі хочуть реалізувати глобальний проект і створити на території колишнього заводу «Електровимірювач» міні-Силіконову долину. За задумом влади, це буде інтелектуальне середовище, з ІТ-інститутом та інжиніринговим центром, коворкінг та інші креативні IT-простори для інноваційних компаній і стартапів.

02 47 1024x490 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?
Про це розповів мер Житомира Сергій Сухомлин, відповідаючи на запитання про створення нових робочих місць та умов для того, щоб місцева молодь не виїжджала в інші міста і країни. “Сьогодні ми розглядали глобальний проект по «Електровимірювачу», щодо створення там інтелектуального середовища, з ІТ-інститутом, інжиніринговим центром, іншими просторами, коворкінг-центром і так далі. Саме підприємство готове на реалізацію проекту, плюс є ряд компаній, які вже створювали такі проекти в Україні, і вони готові робити це в Житомирі. Такі переговори я вже проводив”, – розповідає мер.

2 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

apple 1024x536 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

Офіс “Apple” в силіконовій долині

Однак, цей проект поки перебуває на рівні розмов. Є готовий концепт, але до реалізації ще дуже далеко.
“Якщо ми не будемо мріяти – не буде далі реалізації. Це перший крок, який необхідно зробити. Наступний крок – це те, що сьогодні обговорювали: ми збираємо ІТ-компанії міста Житомира, бізнес, тих, хто працює в креативній економіці, і будемо їм пропонувати цей проект. Якщо це викличе інтерес – тоді так, ідея буде реалізована.
Як повідомляє zhzh.info,  раніше, влада Житомира вже вела переговори з власником колишнього заводу “Електровимірювач” і погоджували умови передачі цієї величезної території в комунальну власність міста.

it park - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?“Можливо, це буде льготна оренда за 1 гривню за умови, що місто буде вкладати кошти в ІТ-інститут і так далі. Ми все це проговорювали, але ця модель буде видно тільки коли збереться пул зацікавлених компаній і осіб, які будуть реалізовувати цей проект. Це як, наприклад, у Львові, де на базі заводу презентували проект, куди ІТ-компанії з усього світу збираються вкласти близько 160 мільйонів доларів. Фактично це буде таке ІТ-містечко “- запевняє Сухомлин.
Нагадаємо, раніше влада міста шукала інвесторів для того, щоб на місці “Електровимірювача” побудувати наземну багаторівневий паркінг для автомобільного транспорту.

fb ofice 1024x682 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

Офіс “Facebook” в силіконовій долині

Подібний проект вже готують до втілення у Львові
Комплекс будинків для айтішників побудують в 9 кілометрах від Львова, в селі Нагоряни. Організація Lviv IT Cluster, яка об’єднує українські та міжнародні технологічні компанії, оголосила про запуск нового урбаністичного проекту – IT-Village.

lviv it 1024x635 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?
На території комплексу загальною площею 17 га планують побудувати 133 будинки. Покупці можуть вибирати серед 5 варіантів будинків з різною площею та дизайном. Для всіх жителів IT-Village будуть доступні загальна зона для відпочинку, спортивний майданчик, приватний парк, дитячий садочок і супермаркет. Головна ідея містечка – забезпечити працівників IT-індустрії якісним та комфортним житлом, а також створити неформальне співтовариство представників креативного класу IT-сфери.

google ofice 1024x517 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

Офіс “Google” в силіконовій долині

Щодо столиці, то такий проект там вже реалізовано. UNIT.City – проект, що має на меті об’єднати в собі освітні, бізнесові, культурні, медичні, спортивні та розважальні об’єкти, щоб надати малому та середньому інноваційному бізнесу доступ до всієї необхідної для швидкого розвитку інфраструктури та експертизи на одній території.

unit - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

unit2 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?
Загальна територія інноваційного містечка досить значна – близько 25 га старого київського мото-заводу, який планують забудувати цілком. Будівництво триває і сьогодні – робота кипить відразу за будівлею бізнес-кампуса.
На 4000 квадратних метрів розмістилися бізнес-кампус, спортивний комплекс, безкоштовний для резидентів, і кафе. Ще 3000 кв. м займає безкоштовна школа програмування UNIT.Factory. Це основний освітній елемент містечка, з якого, власне, і починався UNIT.City. Також тут знаходиться ще один освітній проект Bionic University

unit6 1024x686 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

Навчальний корпус Unit.City

unit4 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?unit3 1024x682 - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

Відсоток резюме та вакансій в ІТ сфері по регіонам Україні:

рез - Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?

Макс Сем


Раніше TIMES.ZT писав: Фестиваль науки і техніки “SpaceTechFest” пройшов у Житомирі

  • 31
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Чи матиме Житомир свою Силіконову долину?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*