Ситуація на звільненій Харківщині: 10 знайдених катівень та близько 250 га замінованої території | Times ZT

Ситуація на звільненій Харківщині: 10 знайдених катівень та близько 250 га замінованої території

На сьогодні, завдяки контрначтупу ЗСУ, вдалося звільнити від окупанта практично всю Харківщину. Міста та села оговтуються від окупації та поступово повертаються до нормального життя.

З метою фіксації воєнних злочинів, підтримання правопорядку та розмінування територій на Харківщину найближчим часом планують направити близько тисячі правоохоронців з усіх куточків України.

«Ми побачили величезний обсяг роботи для поліцейських. І оскільки для переважної більшості населення відновлення української влади асоціюється саме з відновленням роботи поліції, ми працюємо над встановленням додаткових патрулів, контрольно-пропускних пунктів для посилення роботи поліції Харківщини»,

– зазначив перший заступник очільника МВС.

За інформацією очільника Нацполіції Ігоря Кліменко, на даний момент вже відкрито 204 кримінальних провадження, пов’язаних з воєнними злочинами армії РФ на Харківщині. Так, зокрема, в місті Ізюм виявлено масове поховання, близько 445 осіб, переважно мирного населення, вбитого та закатованого окупантами. Загалом же за останній тиждень на деокупованих територіях виявлено вже як мінімум 10 катівень: 2 з них – в Балаклії (в одному з них були співробітники ОМОН з Тольятті, ФСБ, а охорону периметра здійснювали підрозділи угрупування «ЛНР») та 6 – в Ізюмі.

В Куп’янську рашисти відправили до катівні шість громадян Шрі-Ланки, які навчались в місцевому медичному коледжі. В результаті знущань у двох з них відірвані нігті на великих пальцях ніг. Жінка знаходиться у важкому психологічному стані. Наразі всі вони у безпеці в місті Харкові.

Окрім того, на сьогодні вже знайдено близько 50 загиблих мирних мешканців (без урахування масових поховань).

З метою убезпечення населення Харківщини сьогодні у області відкрито додаткові 16 пунктів контролю та 21 блокпост. Окрім того, на деокуповану території прибули 10 поліграфологів для перевірки людей, яких підозрюють в співпраці з окупаційною «владою». Звичайно основна маса підозрюваних в колабораціонізмі виїхала на територію РФ та контрольовану угрупуванням «ЛНР», однак певні диверсійні групи ще можуть перебувати на території Харківщини.

Під час свого брифінгу Ігор Клименко заявив, що на даний час поліцією інформація про вчителів, що приїхали з РФ не зафіксована, але вона може бути в інших органах.

Наразі, за словами очільника Нацполіції, особливо гостро для деокупованих територій стоїть питання розмінування територій.

На сьогодні на Харківщині за приблизними розрахунками заміновано близько 250 га. Завдяки зусиллям вибухотехніків протягом останнього тижня вже знешкоджено 6400 вибухонебезпечних предметів та 3 тони вибухівки. В процесі робіт з розмінування постраждали 7 вибухотехніків, 4 з них отримали важкі поранення.

Загалом, за приблизними підрахунками, розмінування деокупованих населених пунктів на Харківщині триватиме від місяця до двох.

Будьте першим, хто прокоментував "Ситуація на звільненій Харківщині: 10 знайдених катівень та близько 250 га замінованої території"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*