«Ситуація жахлива, звільнив би керівників вже сьогодні»: керівник МОЗ Степанов без попередження перевірив медзаклади Житомира

У неділю 29 листопада у Житомирі Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов перевіряв медичні заклади, які приймають пацієнтів із COVID-19, та знайшов низку порушень. 

Про свій візит Максим Степанов повідомив у Фейсбук сторінці. Він розповів, що перевіряв міську лікарню міста Житомир № 1, міську лікарню № 2 ім. В.П.Павлусенка та обласну клінічну лікарню ім.О.Ф.Гербачевського:

«Сьогодні перевірив без попередження медзаклад Житомирщини. Ситуація в перших двох лікарнях: киснем ці медичні заклади забезпечені повністю, є навіть істотний запас концентраторів: у міській лікарні № 1 вільних ліжок із киснем під COVID-19 станом на зараз — 66, у лікарні № 2 — 127. Поспілкувався з кількома пацієнтами — жодних проблем із госпіталізацією в них не виникло. З лікарських засобів нічого не докуповують, окрім вітамінів. Оптимістично налаштований і медичний персонал, зокрема проблем із надбавками там також немає».

Проте, у Житомирській обласній лікарні виявилося чимало проблемних питань:

«Під лікування COVID-19 цей заклад було відведено ще 6 листопада, однак договір із Національною службою здоров’я у них досі не підписаний. Водночас там вже приймають хворих на коронавірус, станом на сьогодні (ред. 29 листопада) туди госпіталізовано 11 осіб. Завтра саме з цього питання розпочну робочий день — дам керівництву НСЗУ доручення щодо термінового укладення відповідного договору. Щодо інфекційного контролю у цій лікарні — ситуація жахлива, адже його немає. Крім того, як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю», — розповів Степанов.

Максим Степанов зауважив, що є суттєві проблеми з подачею адекватної статистики по кисневих точках:

«Подано було 117, в реальності ж — 66. Виявилося, що в статистику потрапляють начебто „вільні“ кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, які не відведені під лікування COVID-19 (наприклад, реанімаційні, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами). Це неприпустимо, адже вони НЕ МОЖУТЬ бути використані під COVID-19. Вже доручив розібратися із цим».

Як повідомляє 24 канал, під час брифінгу Степанов зауважив, що якби міг, звільнив би деяких очільників медичних закладів відразу після перевірки:

«Якби ці лікарні підпорядковувались Міністерству охорони здоров’я і в нас би були повноваження звільнити, то деяких керівників я, мабуть, звільнив би вже сьогодні зранку».

Заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко підтвердила, що дійсно в обласній лікарні є проблеми, та зауважила, що медичний заклад вже перевіряється:

«Вчора нас відвідав Міністр охорони здоров’я України. Деякі питання в нього були по обласній лікарні ім. Гербачевського, нами ініційована перевірка. Ми хочемо дізнатися, наскільки адекватна статистика по кисневим точкам. Також зрозуміти, чому при наявності засобів індивідуального захисту є такі випадки, що у лікарів немає до них доступу».

Начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик додав, що під час візиту Максима Степанова наголосили й на проблемі з нестачею препаратів, які розріджують кров:

«На сьогоднішній день є проблема із препаратами, які розріджують кров, це проблематично не тільки для області, а абсолютно для всіх регіонів України. Вчора під час зустрічі з Міністром ми обговорювали питання щодо забезпечення наших лікувальних закладів цими препаратами, бо дані препарати в аптеці не продаються».

 

Будьте першим, хто прокоментував "«Ситуація жахлива, звільнив би керівників вже сьогодні»: керівник МОЗ Степанов без попередження перевірив медзаклади Житомира"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*