Танк з майдану Перемоги перенесуть до Монументу Слави | Times ZT

Танк з майдану Перемоги перенесуть до Монументу Слави

Нещодавно в Житомирській міській раді анонсували перенесення Танку Т-34-85, який з 1965 року стояв на майдані Перемоги. Про демонтаж пам’яток, пов’язаних з Другою світовою війною, радянським союзом та росією, почали говорити після звірств у Бучі, Ірпені, Гостомелі, Бородянці, Маріуполі, та в інших містах і селах, які були окуповані армією рф. 

Про долю Танку та про те, чому його варто перенести до Монументу Слави, говорили сьогодні, 28 квітня, під час позачергового засідання виконавчого комітету. 

У своєму виступі історик, Геннадій Махорін, зазначив, що Танк тематично і символічно доповнить меморіальний комплекс Монументу Слави:

«Найбільш цивілізованим підходом у вирішенні долі таких об’єктів культурної спадщини, є перенесення пам’ятки на інше місце. Такий підхід варто застосувати до переміщення Танку Т-34-85. З початку побудови Монументу було розбито парк, на вході до якого, обабіч головної алеї, встановили артилерійські гармати. Тому, було б доцільно перенести туди Танк Т-34-85, який тематично і символічно доповнить меморіальний комплекс».

Міський голова Сергій Сухомлин додав, що пам’ятник не стільки пов’язаний з радянським періодом, скільки з боротьбою українців з фашизмом:

«Це пам’ять про тих людей, які віддали своє життя у боротьбі з фашизмом на українській землі. Зараз наші військові, й увесь український народ, ведуть боротьбу з рашизмом, який мало чим відрізняється від фашизму. Пам’ятник є частиною історії, тому він має бути перенесений до Монументу, щоб вшановувати пам’ять усіх загиблих воїнів за визволення України». 

Отже, вже 9 травня Танк перенесуть до Монументу Слави.

Читайте також, на Житомирщині знову чути вибухи. Цього разу навчальні.

Будьте першим, хто прокоментував "Танк з майдану Перемоги перенесуть до Монументу Слави"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*