Тотальний Велодень у Житомирі: поїхали всі, крім Юри на старенькій «Десні» (ФОТО)

Здається, організатори самі трохи перелякалися: цього року на Велодень вийшло ще більше мешканців Житомира, ніж торік. Зранку у неділю центральні вулиці міста паралізувало. Поліція обмежила автомобільний рух. Зрідка сором’язливо проїжджали маршрутки та тролейбуси. А знахабнілі велосипедисти ремонтували свої «лайби» прямо на проїжджій частині.  

10:00 год. Велика велосипедна орда збирається на площі Корольова.

Дуже багато батьків привели своїх дітей. Зовсім дрібну малечу возять на спеціальних сидіннях.

Трохи старші вже мають право їздити самі. Але один турботливий батько все ж вдягає на сина щитки для захисту ліктів.   

Деякі компанії виставили власні команди у корпоративній уніформі.  

Велодень толерантний до всіх. Серед велосипедистів молодого й середнього віку можна побачити пенсіонерів. А поряд із сучасними веломашинами – «вінтажні».

Біля кінотеатру «Жовтень» орду інструктують. Їхати у колоні слід дуже акуратно, без різкого прискорювання та різкого гальмування. Діти мають рухатися під наглядом батьків і ближче до тротуару.

У яскравих жовтих футболках їхатимуть спеціальні дорожні маршали, які стежитимуть за порядком та безпекою. Про всяк випадок вони мають аптечки.

Міський голова Сергій Сухомлин говорить декілька оптимістичних слів на дорогу. Підприємець Петро Рудь трохи хвилюється – і випадково каже «культурне свавілля» замість «культурне дозвілля»…

Нарешті, старт! З Малої Бердичівської колона виїздить на Велику Бердичівську і повертає ліворуч. Далі – рухається згідно з встановленим маршрутом.

Колона дуже велика – і перші метри вона долає дуже повільно. Деякі люди на старті навіть не їдуть, і відштовхуються ногами від землі, наче на самокаті.

У мера Житомира велосипед без «мигалки». Він їде, як простий городянин, у загальному натовпі.

Одним з останніх виїздить чоловік з гордим виразом обличчя на оригінальному велосипеді. При цьому він їсть пиріжок.

Нарешті, рушає машина «швидкої». Здається, всі…

Ні, не всі! На старті залишився пенсіонер Юра зі старенькою зеленою «Десною».

Юра каже, що спустило заднє колесо – а насоса із собою нема. Чекає товариша на допомогу. Але візуально колесо у порядку. Ймовірно, 77-річний Юра просто тверезо оцінив свої сили, а історію про колесо вигадав для преси.

Юра – класичний міський дивак. По-перше, вилка на його велосипеді незвичайна: якщо її крутнути ліворуч – переднє колесо повертається праворуч. І навпаки. По-друге, він йог. І з задоволенням демонструє «наулі»: спеціальну вправу для живота, яка покращує роботу шлунку та кишечника.

«Людей, які вміють таке робити, на весь Житомир тільки троє!» – хвалиться Юра. За його словами, він ніколи не був на лікарняному. І планує ще прожити довго.

За півгодини велосипедна орда знову вривається на Малу Бердичівську.

На сцені оголошують конкурс незвичайних велосипедів.

Велодень – саме той випадок,  коли головне участь, а не перемога. Це день, коли ви бачите велосипедистів скрізь і всюди.

І думаєте: хм, а, може, й собі наступного року?..  

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Тотальний Велодень у Житомирі: поїхали всі, крім Юри на старенькій «Десні» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*