coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models

Тримаємо читацький фронт: як долучитися до «Книжкових сил України» і допомагати захисникам (ФОТО)

Житомирянин Юрій Манілов два роки тому переїхав у Маріуполь і став заступником керівника місцевого осередку «Української академії лідерства». Разом із членами команди встигли залишити місто за кілька тижнів до початку повномасштабного наступу російських військ після повідомлення про можливі провокації. Їхали тимчасово, з собою взяли мінімум речей і навіть подумати не могли, що далі Маріуполь чекатимуть місяці справжнього пекла.

Спочатку зупинилися у Києві, а потім був Тернопіль, де в одному із парків й виникла ідея проєкту «Книжкові сили України», до реалізації якого, крім Юрія, також долучилися керівниця Маріупольського осередку «УАЛ» Оксана Лашенкова  і троє випускників Академії –  Анастасія Верзун,  Таліна Дітчук та Вікторія-Анна Бурменська.

Кілька днів тому вони офіційно запустили сайт «Книжкові сили України», завдяки якому кожен може пожертвувати свої видання (вживані чи нові) на потреби ЗСУ, а також обрати щось із представлених варіантів і придбати собі.

«На момент запуску сайту на плафтормі було близько 350 книг, хоча попередньо ставили для себе мету зібрати 400 книг. За перший же день, 9 листопада, продали орієнтовно 50, а станом на вечір 14 листопада – вже 84 книги. Загальна сума виручених коштів – 10 419 грн. Спочатку їх дуже швидко розкуповували і майже не «заливали». Виходило так, що на 40 куплених книг донейтили тільки дві, але після розсилки додали ще 36, – розповідає Юрій Манілов. – Щоб книга опинилась на сайті, її потрібно додати через Телеграм-бот. Зокрема, на стартовій сторінці сайту «КСУ» є дві кнопки – «Подарувати книгу» і «Придбати книгу». Все максимально просто і зручно. Власник самостійно визначає ціну книг, які пропонує до реалізації, ми на це не впливаємо. Видання залишаються у нього доти, доки їх не придбають. Як тільки купують – бот надсилає сповіщення з реквізитами для відправки. Єдине, що ми перевіряємо і контролюємо, аби книга не була російською мовою, бо такі на сайт не додаємо. «Книжкові сили України» – це проєкт, який допомагає перетворювати прочитані книги на конкретну допомогу воїнам на фронті. Він буде виключно благодійним доки Україна не переможе. Наголошую, що кожна ваша книга або покупка конвертуються в донейт для наших захисників. Додавайте книги, поповнюйте наш сайт, купуйте і допомагайте ЗСУ».

У боті вже зареєстровано 174 особи. Це і є донейтери книг: хтось пропонує одну, а хтось кілька чи навіть десяток. Рекорд наразі – 34 книги від одного користувача.

За словами Юрія, основна мета проєкту – збирати кошти на допомогу військовим. Щомісяця планують оголошувати і закривати один такий збір. Поки хочуть зібрати 50 000 гривень на ремонт дрона «Лола» для підрозділу аеророзвідки, де виконує завдання військовослужбовець із Житомира. Якщо впораються швидше, анонсують інший збір.

На сайті можна обрати розділ «Усі книги» або «Книги по жанрах». Додаткова опція – «Книжки українських авторів». Є ще окрема кнопка пошуку по назві чи автору. Біля кожної з представлених позицій розміщено коротенький опис. Вартість стартує від 80 грн, але переважна більшість – від 100. Для покупців є нагадування, що книги від різних продавців надсилаються окремими посилками, тож просять зважати на вартість доставки. Крім цього, у випадку, якщо протягом 10 днів свою книгу покупець не отримає, він має зв’язатися із розробниками проєкту в будь-який зручний спосіб.

Детальні інструкції як користуватися ботом, фотографувати книги і прикріплювати світлини також можна легко знайти на сайті. А ще там будуть публікувати звіти про зібрані кошти та вже зараз кожен охочий може внести благодійний внесок на підтримку проєкту.

Долучитися до «Книжкових сил України» та слідкувати за новинами проєкту можна у соцмережах – Фейсбук та Instrgram.

Станом на 19 лютого у Телеграм-боті зареєструвалося 500 користувачів. Перший збір на 50 000 гривень “Книжковим силам України” вдалося закрити за 8 днів і вже готуються оголосити наступний. Разом з тим, нині статистика книжкових донейтів та продажів майже зрівнялася. Загалом за 10 днів вдалося продати 400 книг.

Юлія Демусь

Як за кілька років волонтерам вдалося відновити парк у Коростишеві (ФОТО)

«Доброхімич» – безкоштовний волонтерський проєкт із вивчення хімії для школярів, які постраждали від війни

Будьте першим, хто прокоментував "Тримаємо читацький фронт: як долучитися до «Книжкових сил України» і допомагати захисникам (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*