Український скульптор, заслужений художник України Віталій Рожик за 40 років своєї творчої діяльності виготовив понад 700 скульптур з каменю, багато з яких стали окрасою і справжньою візитівкою Коростишівського парку культури й відпочинку. Його було закладено ще у 1860-му році на території площею майже 13 га.
Це унікальне місце із фонтанами, ставками, скелястими схилами і оглядовими майданчиками з часом перетворилося на суцільні хащі. Віталій Рожик, заручившись підтримкою родини і деяких підприємців міста, 10 років тому взявся виправляти ситуацію.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/314704124_3490179671205471_2718984521481537457_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/314636647_5553724504711599_1004697084644841284_n.jpg)
Саме йому належить ініціатива відновлення парку і створення у 2018-му році громадської організації з однойменною назвою «Коростишівській Парк», яка продовжує свою активну діяльність навіть в умовах війни.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/314550897_5553724024711647_5724909625767840586_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/313957434_5553723684711681_1544937032835304565_n.jpg)
Навесні цього року волонтери організації не лише звично влаштовували прибирання в парку, але й долучалися до виготовлення запальних сумішей і будівництва фортифікаційних споруд для оборони міста, влаштовували акції з надання адресної допомоги у вигляді продуктових наборів людям похилого віку і багатодітним родинам, купували і передавали рації та військове спорядження для захисників.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/312168193_5499210580162992_3046863516816109068_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/308475216_5426266804124037_1121752318103367640_n.jpg)
Членкиня правління Марія Чудовська з іншими волонтерами й активістами створили Центр допомоги переселенцям, де внутрішньо переміщені особи можуть отримати продукти харчування, одяг та інші необхідні речі. «Коростишівський Парк» у співпраці з волонтерською організацією «Крила Свободи» доставляли ліки і продукти у районну лікарню.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/312152315_5499209533496430_2335583980671487674_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/311176911_3457302551159850_2586761389683230456_n.jpg)
На знак вдячності польському народу за підтримку й допомогу українцям, у Коростишівському парку висадили кущі червоних та білих троянд, які, переплітаючись, утворили арку в кольорах національного прапора Польщі. Ці квіти, вертаючись додому влітку, звідти привезли українки, які змушені були тікати за кордон з початком активних бойових дій наприкінці лютого.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/305826103_5384006005016784_3665659686822826541_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/302133660_5519694051387040_206233153219769245_n.jpg)
«За два останні роки ми засіяли газонною травою 1,5 га паркової території і змогли сформувати повноцінне газонне покриття. Повернули скульптури давніх сфінксів, які колись стояли в обійсті засновника парку – графа Г.Олізара. Було додатково змонтовано ще кілька скульптур Віталія Рожика і реалізовано проєкт освітлення. Окрім цього, очистили від сміття, карантинних і мертвих дерев 4,3 га і висадили 735 нових дерев (граб, дуб, клен, метасеквоя, липа, горобина, сосна, ялина, катальпи), безліч декоративних і вічнозелених рослин, клумбу з тюльпанами, – розповідає голова ГО «Коростишівський Парк» Олександр Босой. – Завдяки допомозі громади змогли залучити кошти на придбання інвентарю, який необхідний для догляду за парком, – газонокосарка, кущорізи, бензопили, ручні косарки, повітродувки та пилососи, лопати, граблі, тачки, лійки лопати. На жаль, через повномасштабний наступ російських військ і ту ситуацію, яка склалася в країні надалі, було припинено фінансування наших проєктів, кошти на які були закладені у бюджеті. В першу чергу, мова йде про набережну алею, відновлення купальні графа Олізара та мощення навколо неї».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/300430546_5500070450016067_3394476703642069444_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/299392050_3409009095989196_9191549332469133270_n.jpg)
Наразі в організації до 20 волонтерів, які долучаються до заходів на постійній основі, а на традиційні масштабні толоки приходить 30-40 людей, яких об’єднує бажання змінювати і робити простір парку ще кращим та функціональнішим. Переважно їх вік – від 25 років і вище.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/298553721_3409008835989222_6324184053238244257_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/298044805_5296866780397374_7294854281551546155_n.jpg)
«Перші толоки чотири роки тому збирали по кілька волонтерів. Вони висаджували рослини і поливали їх, розчищали парк, стригли кущі, загрібали сміття й листя. Роботи завжди було багато, але волонтерів підтримували місцеві жителі і підприємці, – ділиться членкиня правління ГО «Коростишівський Парк» Марія Чудовська. – Поступово доглянутою стала територія всього парку і тут навіть почали проводити різні активності спортивного й культурного спрямування – майстер-класи по йозі, скандинавській ході, уроки фінансової грамотності для дітей, музичні вечори, прямі футбольні трансляції, дискусійні клуби. Таким чином парк став асоціюватися із місцем для корисного і цікавого проведення дозвілля. Нам вдалося достукатися до місцевої влади і у 2020 році міськрада замовила створення проєктної документації для парку. Зважаючи на те, що з’явилося фінансування по догляду за територією, для цих потреб вже є постійний працівник, а в майбутньому передбачається збільшення штату. Ми плануємо, аби незабаром усі ці роботи виконували комунальні працівники парку, а волонтери змогли витрачати час, енергію та можливості на культурні проєкти».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/297877385_5296866807064038_3962535626037279158_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/296706338_5281776611906391_4464705608407329638_n.jpg)
За словами голови громадської організації, вони тісно співпрацюють ГО «Коростишівське науково-краєзнавче товариство», «МістоСад», «Паляниця», «Коростишівський музей», «Будинок дитячої творчості», «Шаховий клуб», Коростишівською міською радою і безпосередньо з відділом культури та туризму, значну підтримку ресурсами і благодійними внесками надають небайдужі жителі громади і представники місцевого бізнесу, завдяки чому закупляють інвентар, паливо та ін.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/297017417_5281776411906411_3649033037051210674_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/296147855_2332766360211013_2469313927019432650_n.jpg)
Попри колосальні зусилля і надважливу спільну роботу, додає Олександр, із запланованого змогли реалізувати лише половину. Втіленню амбітних ідей по відновленню історичної частини парку, аби зберегти його ідентичність, але разом з тим додати важливі сучасні інфраструктурні зручності, заважає відсутність землевпорядних документів і недофінансування.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/295206845_2327170320770617_6119942221501073672_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/294370331_2323125274508455_198388784739132525_n.jpg)
«Наш парк став перлиною міста, улюбленим місцем для відпочинку та прогулянок, туристичним магнітом, – констатує членкиня правління ГО «Коростишівський Парк» Аліна Дорошенко. – Але це, на мою думку, не найбільше наше досягнення. Проєкт продемонстрував усім, як можна досягнути позитивних змін, маючи бажання, довіру і підтримку інших. Він став поштовхом для зародження інших волонтерських ініціатив і привернення уваги представників влади до проблем парку та міста загалом. Ми надихаємо».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/294144421_2323125314508451_5030245828215168784_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/294080575_2323133404507642_1124450715867449016_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/292938716_2317072185113764_7170290459491191425_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/292117738_2312872332200416_5104352573089648863_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/282475365_3339930516230388_8271481116419454854_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/280321660_5063423370408384_7238888672417249659_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/277784113_2240710456083271_3449023748887851169_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/280225825_5200016573354791_7149299387291902418_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/279209610_3318153558408084_4144371664552538216_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/279152045_3318153435074763_812612543628362202_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/277753871_2240710342749949_7277768778341747472_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/276015629_3284139928476114_3281038440096069247_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/267832904_4751261068230346_6708703740970687226_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/266386657_2155326414621676_9184171392159356637_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/242377678_2090131637807821_661768239765501777_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/277799150_3301960090027431_1580452650470223509_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/242313026_4469309239758865_156752652083141964_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/242266134_2090131477807837_4148512638701634922_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/242092620_2090131407807844_9068717594530271024_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/240078394_4379204372102686_6934809291687120416_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/245348815_2111704042317247_7508847725040135124_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/242268452_2090131737807811_2228770816998232185_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/242008709_2090131667807818_925419231648137060_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/119583538_3400298646659935_2955665767393540314_n.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Як за кілька років волонтерам вдалося відновити парк у Коростишеві (ФОТО)"