Переймалися через газ, а знадобилися генератори: Житомир досі в очікуванні 

Ще 24 жовтня на сесії Житомирської міської ради виділили 65 млн. грн на придбання генераторів. Проте вони досі не в місті через затримку на митниці. Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин. 

«Ми на сесії в жовтні виділили кошти, але ще не витратили їх на генератори. Львів тільки оголосив тендер на закупівлю генераторів, а в нас вже частина генераторів на митниці. Бо зараз попит на генератори по всьому світу, і в Європі, і у Туреччині. Ми законтрактували, і у нас були умови, що поставка йде без передплати, по факту постачання. У нас було 10 пропозицій від різних компаній: хтось пропонував 30%, хтось – 50% передплати, але ніхто не міг сказати терміни. На сьогоднішній день терміни поставки генераторів близько трьох місяців», – пояснив Сергій Сухомлин.

Громадськість обурюється, мовляв, чому не подумали про закупівлю генераторів, для прикладу, влітку, а не після масованих обстрілів критичної інфраструктури – в жовтні. Міський голова додав, що Житомир готувався до можливих проблем з газом, а про генератори почали говорити давно і на рівні держави: 

«Ми готувалися до можливих проблем з газом, котельнями, модульними котельнями. І проходили наради з цього приводу, держава виділила 1,6 мільярда гривень на закупівлю генераторів і на забезпечення резерву по генераторах. Але це не нам надали на них гроші, а за ці суми держава нам мала закупити. Але ми розуміємо, що маємо зараз самі відповідати за ситуацію, яка склалася і за забезпечення міста, тому і рішення прийняли в жовтні». 

Він також запевнив, що в місті не станеться такої проблеми, як в Алчевську, коли була повна розгерметизація системи опалення. Всі системи намагатимуться тримати під контролем і регулювати їх роботу в умовах відключення електроенергії. Проте, якщо мова про відсутність електрики протягом місяців – то тут важко давати якісь гарантії.

Нагадаємо, у Житомирі садочки та школи об’єднають по районам – Сухомлин.

Будьте першим, хто прокоментував "Переймалися через газ, а знадобилися генератори: Житомир досі в очікуванні "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*