«Це війна, де одна країна хоче захопити іншу», — французький фотокореспондент, який приїхав до Житомира, щоб висвітлювати російсько-українську війну | Times ZT

«Це війна, де одна країна хоче захопити іншу», — французький фотокореспондент, який приїхав до Житомира, щоб висвітлювати російсько-українську війну

Патрік Шавель — французький фотожурналіст, який спеціалізується на фотодокументалістиці воєнних конфліктів. У своїх роботах він документує події, злочини на фронтах світових конфліктів. Патрік висвітлював події близько 50 воєн та збройних конфліктів. Кілька разів був поранений. Зараз він знаходиться в Житомирі та висвітлює події російсько-української війни для французького журналу «Парі Матч».

Сьогодні він поспілкувався з місцевими журналістами та розповів, що виконує своє звичне завдання — розповідає нашу історію своїм людям. 

«Наша робота — не розповідати про себе, а розповідати про вас. Ми — свідки. Один з видів зброї, яка є в українців — це преса. Ми показуємо все погане, що відбувається, щоб світова спільнота усвідомила проблему. Наше завдання — спілкуватися з українським народом, українськими цивільними, українськими озброєними цивільними, українськими військовими — і слухати їх так, щоб їх міг почути весь світ. Ми посередники між людьми тут і людьми у Франції, Британії, Іспанії, Америці», — сказав Патрік Шавель.

Патрік бачив багато воєн, але те що відбувається зараз в Україні, називає війною за території.

«Це… це вторгнення. Це… таке не часто трапляється. Зазвичай відбувається громадянська війна, або війна правих проти лівих, як, наприклад, в Сирії, в Іраку або у Афганістані. Як ото афганці проти афганців, Сирія проти ДАІШ, ДАІШ проти Іраку, оце громадянська війна. А те, що відбувається, — війна за територію, війна, де одна країна хоче захопити іншу, це дуже відрізняється.  Останній раз, як я таке бачив, був у Грозному, у Чечні, коли росіяни увійшли, щоб узяти одне місто, тобто взяти Грозний. То зараз все відбувається по тому ж сценарію, але більше, набагато масштабніше», — розповідає французький фотокореспондент.

За словами Патріка Шавеля, у Грозному, в Чечні, було так само як в Україні. Каже — росіяни били по мирних цілях.

«Виглядає так, буцімто росіяни тренувалися, щоб прийти сюди. Але ви знаєте, зараз це все ж трохи друга історія, бо, по-перше, це одна країна, яка напала на іншу, а по-друге, все базується на великій брехні. Те, що сказав Путін, то неправда, взагалі не правда, все… все це якась дурня! Я знаю росіян, вони хороші люди. Я впевнений, 90% росіян проти війни. Але в них немає демократії, натомість вони мають диктатора», — каже француз.

Разом з тим, фотограф припускає, що все може змінитися, адже навколо України знаходиться багато країн НАТО.

«Неймовірно бачити зараз, у 21 столітті одну людину, яка може прийняти таке рішення, дуже небезпечне, яке може розпочати третю світову війну. Я маю на увазі, що навкруги вас — країни НАТО, ви розумієте, все може змінитися щохвилини й перетворитися на світову війну. Знаєте, Путін… він божевільний. І я гадаю, він програє у власній країні. Все це люди не приймуть. Це все дуже небезпечно, тому що це не лише вторгнення однієї країни до іншої, але й тому, що це перший раз, коли війна відбувається майже у Європі», — резюмував фотокореспондент.

Будьте першим, хто прокоментував "«Це війна, де одна країна хоче захопити іншу», — французький фотокореспондент, який приїхав до Житомира, щоб висвітлювати російсько-українську війну"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*