Цьогоріч ДПА в 9 і 11 класах проводитись не буде, а НМТ зазнає трансформацій

Цьогоріч ДПА в 9 і 11 класах проводитись не буде, а НМТ зазнає трансформацій

У 2024 році випускники 9 та 11 класів не складатимуть державну підсумкову атестацію. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

«Ми маємо розуміти, що зараз тестування на 9 класі буде за старою програмою, тому воно не дасть того ефекту, який ми б хотіли отримати»,

– зазначив посадовець.

Водночас випускники 11 класів цьогоріч знову склаладимуть замість ЗНО мультипредметний тест. Це пов`язано з тим, що зібрати школярів одночасно в один день, як то передбачає формат ЗНО, в умовах воєнного часу не можливо і не безпечно.

При цьому НМТ цього року зазнає деяких трансформацій. Зокрема, випускники складатимуть 3 обов`язкові предмети (математика, українська мова та історія України) та один предмет на вибір.

“Рухаємося в бік того, що є стандартом у ЄС, де на випуску зі школи перевіряють не менше 5 предметів. Зокрема, в Польщі є система “Матури”, а в деяких країнах перевіряють навіть більше” 

– акцентував Винницький.

Тестування з усіх чотирьох предметів відбуватиметься в один день, але блоками. Спочатку українська мова та математика, а після 20-хвилинної перерви – історія України та предмет на вибір. При цьому на тестування з кожного предмета виділятиметься по 60 хвилин.

“Це достатньо сильне навантаження на дітей, ми це дуже добре розуміємо, але, з іншого боку, навантаження вищої освіти не менше. Тому ми говоримо про 4 години тестування в один день”,

– пояснив такі зміни заступник міністра.

Попередньо, складатимуть НМТ випускники у травні. При цьому реєстрація на нього розпочнеться ще раніше.

Також цьогоріч посилять заходи боротьби зі списуванням. При перевірці учнів знову використовуватимуть металошукачі, аби запобігти використанню телефонів під час тестування.

Нагадаємо також, що у 2023 році 28 випускників житомирських ліцеїв здобули найвищі бали на НМТ.

Будьте першим, хто прокоментував "Цьогоріч ДПА в 9 і 11 класах проводитись не буде, а НМТ зазнає трансформацій"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*