Цьогоріч випускники українських шкіл не здаватимуть ДПА та ЗНО

Верховна Рада України схвалила законопроєкт щодо скасування державної підсумкової атестації у 2022–2023 навчальному році.

Відповідно до законопроєкту від проходження ДПА звільняються здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

Окрім того, як альтернативу ЗНО цьогоріч знову розглядають проведення удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ).

МОН ще у вересні запровадило наказ, згідно з яким ми мусимо запровадити у 2023 році вступ за традиційним ЗНО. При цьому ми бачимо, що у 2023 році війна триватиме, і ми мусимо мати певну альтернативу щодо вступу під час активних бойових дій і не мусимо зірвати вступну кампанію“,

– повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет.

Варто відзначити, що на відміну від ЗНО, НМТ дає можливість випускникам за межами України скласти тест і вступити до українських вишів.

Приклад 2022 року показав, що понад 30 тис. випускників склали НМТ у 32 країнах і змогли вступити на навчання в українські університети. Традиційний формат ЗНО такої можливості не передбачав. Саме НМТ дав можливість нам задіяти випускників, які тимчасово перебувають за кордоном, щоб вони вступили у заклади вищої освіти“,

– зазначив міністр.

Передбачається, що у 2023 році НМТ матиме обов’язковий та додатковий блоки. Обов’язковий блок міститиме завдання з 4 предметів: української мови, математики, історії України та однієї з іноземних мов – англійської, французької, німецької чи іспанської. В окремий день вступники зможуть скласти і додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.

Тестові завдання НМТ відповідатимуть програмам ЗНО з відповідних предметів. А тестування з основного блоку відбуватиметься протягом одного дня, з перервою.

При цьому, за словами міністра, цьогоріч для вступу у ВНЗ можуть бути використані як результати національного мультипредметного тесту 2023 року, так і НМТ 2022 року або зовнішнього незалежного оцінювання 2020-2021 років.

Окрім того, прийом до закладів вищої та фахової передвищої освіти для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, який здійснювався цьогоріч в особливому порядку, продовжується на 2023 рік.

Будьте першим, хто прокоментував "Цьогоріч випускники українських шкіл не здаватимуть ДПА та ЗНО"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*