У 2021 році в Житомирі вартість проїзду у громадському транспорті не зміниться

У 2021 році житомирська міська влада не планує піднімати тариф на проїзд у міському громадському транспорті, але й знижувати теж не збирається. Заступник міського голови Олександр Шевчук розповів, чому не можна зменшити вартість на проїзд:

«Тариф у нас складається з палива і заробітної плати. Законом України передбачено 25 пільгових категорій, що дає право на безкоштовний проїзд. На сьогоднішній день у нас 4,5 млн пасажирів за 2020 рік перевезено безкоштовно у громадському транспорті. Собівартість одного квитка не може складати 5, 6 чи 8 грн, це 12-15 грн. Тариф не піднімався 2 роки. З 10 січня тариф підняли, 4 грн в тролейбусі електронним розрахунком і 5 грн готівкою, розірвати цей тариф ми не можемо. Розрахунок електронним квитком — це найдоступніший та найдешевший проїзд, це практика світова, практика Європи, готівки взагалі не має бути в транспорті, і ми йдемо до того». 

Він також додав, що держава не компенсує витрати за пільгове перевезення, тому завдяки картці житомирянина міська влада буде повертати кошти комунальному підприємству:

«Соціальна картка — це можливість нашому житомирському пільговику їздити в міському громадському транспорті безкоштовно. Держава, надавши пільги, не компенсує ні міській владі, ні комунальному підприємству, тому це не збалансований, економічно невигідний тариф. У 2021 році ми не будемо змінювати тариф. Картка житомирянина — це соціальний проєкт, ми компенсуємо частину витрат, які несе комунальне підприємство, і ми це повинні робити за наших житомирських пільговиків, для інших ОТГ ми не маємо права і не повинні цього робити».

Нагадаємо, що у  Житомирі не будуть скасовувати часові обмеження у громадському транспорті для пільговиків.

 

Будьте першим, хто прокоментував "У 2021 році в Житомирі вартість проїзду у громадському транспорті не зміниться"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*