У Бердичева – новий міський голова (ВІДЕО)

З ночі до Бердичівської територіальної виборчої комісії звозять протоколи з результатами голосування на 40-ка дільницях. Ближче до ранку попередньо став відомий переможець серед претендентів на міського голову.

«Станом на 6-ту годину ранку отримавши інформацію від наших спостерігачів, яку вони отримали від членів дільничних виборчих комісій, ми можемо сказати, що Сергій Орлюк перемагає з результатом в 4 585 голосів. На другому місці Роман Левицький, у нього 4 189 голосів. Перевага Сергія Орлюка над його найближчим суперником 396 голосів», – каже Денис Заремський, представник політичної парті «Пропозиція», від якої на очільника Бердичева балотувався Сергій Орлюк.

Денис каже: зараз їхнє завдання, як представників політичної сили, захистити кожен голос. У день виборів, розповідає, були спроби не допустити їхнього спостерігача на одну з дільниць. Окрім того ще виявили деякі порушення на інших дільницях. За цими фактами, з його слів, складено відповідні акти.

На виборчих дільницях цьогоріч рекордно мала явка: проголосувало 16 тисяч 133 людини з 62-ох тисяч 66-ти чоловік. Це 26 % з тих, хто мав право політичного волевиявлення.

Світлана Кустовецька, як голова виборчої дільниці, неприємно здивована байдужості бердичівлян.

«Я працюю на виборах з 1998-го року, завжди голова чи заступник. Та таких от виборів ще не було, щоб такий малий процент га такій великій дільниці – це в мене перший раз», – каже Світлана Кустовецька, голова виборчої дільниці, що у міськрайонному відділі РАЦСу.

Тут мало проголосувати 1997 людей, але прийшло трохи більше 530-ти. А з 20-ти тих, що мали голосувати вдома, в оселю впустили лише 13 чоловік. Причина – короновірус. Нарікає жінка і на засоби захисту.

«Були в рукавичках, дезінфектори в нас є, міняли маски – дали нам. Звичайно, чесно сказати, маски не дуже важні. Вони такі одноразові, що навіть надіти неможна. Рукавичок на дільницю дали мало, нам ще довозили, бо вони скоро рвуться і непрактичні», – каже вона.

Після закриття дільниці у невикористаних бюлетенів обрізають корінці. Їх пакують у папір, члени комісії підписують протоколи. Затим беруться підраховувати результати. Починають з переносних скриньок. Затим – справа доходить до урн з дільниці.

Спершу спільно зі спостерігачами вирішили опрацювати бюлетені за міського голову. Далі підраховують «обласні», «районні» і «міські» бюлетені. Не обійшлось без зіпсованих.

У територіальній виборчій комісії готові будуть ближче до вечора офіційно оголосити лише переможця на голову Бердичівської ОТГ. Решту результатів відправляють у районну і обласну виборчі комісії, де загальні результати обрахує програма. Процес цей складний, люди виснажені, але терпляче чекають.

Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичева – новий міський голова (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*