У Бердичеві з’явиться храм ПЦУ в мікрорайоні м’ясокомбінату (ВІДЕО)

У Бердичеві в мікрорайоні м’ясокомбінату готуються до будівництва нового храму. Архієпископ Житомирський і Поліський Православної Церкви України Володимир на прохання священнослужителів приїхав освятити хрест під будівництво святого храму на честь святителя Василя Великого.

«Багато користі зробив святитель Василь Великий для того, щоб церковні громади поширювалися, а також і мали велику богословську освіту. Бо ми черпаємо, особливо священнослужителі, від божественної літургії, яку написав Василь Великий», – розповідає архієпископ Житомирський і Поліський Православної Церкви України Володимир.

Віряни розповідають: у їхньому мікрорайоні немає повноцінного храму, є місце молитви, – орендоване підвальне приміщення в житловому будинку. Люди давно мріють про церкву.

«Для мене дуже важливо, щоб тут був храм. Мені буде 84 роки 5 червня, то я б хотіла дожити, щоб побачити в нас на м’ясокомбінаті купол церкви. Це для мене було б великим щастям і радістю», – розповідає Катерина Костюченко, бердичівлянка.

Церква, каже архієпископ Володимир, має бути типовою.

«Коли вже є типовий храм, то можна і присісти, можна і повінчатися, похрестити дитя. Та й самому священнослужителю, коли є просторий храм, є всі умови для того, щоб звершувати цілком богослужіння», – каже він.

«Ми хочемо побудувати цю церкву, щоб люди, діти приходили, молилися, віддавали шану Богу і людські молитви, і наші молитви були почуті», – додає отець Власій Гончарук.

Влас Гончарук – протоієрей, який буде настоятелем майбутнього храму. Йому 27 років і 21 із них він весь час при церкві. У 18 став дияконом,  навчався у столичній богословській академії. Згодом був священиком у Черняхові, Житомирі. Зараз взявся за проект будівництва храму у Бердичеві, де служить Божі служби разом з протоієреєм Миколою Сименюком. Розповідає: просили бердичівську владу виділити земельну ділянку для зведення церкви. Але отримували відмови. Тому на вулиці Тургенєва купили 9 соток землі з прибудовою для будівництва типового храму.

«Думаю, через місяць за можливості, будемо починати заливати фундамент і збирати кошти на будівництво типового храму. Будемо долучати людей, щоб допомагали. Хто може фізично, хто може душевно – словом чи ділом. І допомогли нам збудувати нашу церкву», – каже отець Власій Гончарук.

Коштів не вистачає для повного будівництва храму. Тому шукають спонсорів.

«Зробимо сайт церкви м’ясокомбінату, громади м’ясокомбінату. При місці будівництва храму буде висіти банер з нашими координатами. Люди, які захочуть долучитися, можуть допомогти не тільки фінансово, а й будівельними матеріалами за можливості», – каже він.

Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир благословив священиків Бердичева на те, щоб подумали над проектом храму разом з громадою.

«Це дуже важливий день, важлива подія. Ми всі чекали на неї, сподіваюсь, що з благословення ми швидко збудуємо і всі люди, які мають бажання, віру в серці будуть приходити, молитися і давати шану Богові і робити добро людям», – говорить бердичівлянка Олена Королькова.

Віряни та священство сподіваються цьогоріч почати і завершити зовнішні будівельні роботи.

Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві з’явиться храм ПЦУ в мікрорайоні м’ясокомбінату (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*