У Кіберполіції розповіли, як захиститися від хакерських атак

У Кіберполіції розповіли, як захиститися від хакерських атак

Сьогодні інтернет – це місце, де важливою складовою є кібербезпека, адже хакери та шахраї вигадали чимало афер, і активно влаштовують кібератаки. Саме тому важливо бути обізнаними щодо основних методів кібератак і способів захисту від них. 

Брутфорс – це один із методів атаки, який використовує грубу силу для зламу акаунтів. Зазвичай це відбувається шляхом автоматизованого перебору всіх можливих комбінацій логінів та паролів до того моменту, коли правильна комбінація не буде знайдена.

Для захисту слід встановлювати унікальні складні паролі. Також потрібно вмикати двофакторну аутентифікацію, де це є технічно можливим. Більшість соцмереж та месенджерів підтримують таку функцію, тож не нехтуйте нею. Окрім цього, рекомендуємо обмежити кількість невірних спроб входу до облікових записів.

Кіберполіція нагадує, що несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж передбачає кримінальну відповідальність за ст. 361 Кримінального кодексу України. Санкція передбачає до 15 років позбавлення волі.

Атаки типу DDoS (розподілена відмова в обслуговуванні) можуть бути надзвичайно шкідливими для організацій та установ, оскільки вони призводять до перевантаження серверів і відмови в обслуговуванні для законних користувачів.

Ось деякі способи захисту від атак DDoS:

  • Використовуйте сервіси захисту від подібного типу атак, які можуть допомогти зменшити негативні наслідки атаки;
  • Налаштуйте geo-фільтри, які не дозволяють здійснювати вхід з IP-адрес визначеної країни або спам-фільтри, для захисту від атак з IP-адрес, що відносяться до потенційно небезпечних локацій;
  • Збільшіть пропускну спроможність мережевого (серверного) обладнання. У такий спосіб ви отримаєте більше часу до збою в роботі ресурсу для реагування на атаку;
  • Відстежуйте мережевий трафік та звертайте увагу на аномалії при обміні даними. Це дозволить виграти час для блокування фіктивних запитів;
  • Створіть план аварійного відновлення на випадок успішної DDoS-атаки на вашу систему (подбайте про резервні сервери, можливість використання хмарних сервісів та альтернативних каналів зв’язку тощо).

Окрім цього, внаслідок зараження комп’ютерним вірусом ваш комп’ютер, смарт-телевізор і навіть автомобіль, можуть стати частиною ботнет-мережі зловмисників. Такі пристрої без відома власників можуть сприяти DDoS-атаці. Щоб запобігти цьому, своєчасно оновлюйте всі пристрої та програмне забезпечення та використовуйте антивірусні програми.

Нагадаємо, поліція ліквідувала в Одесі шахрайський call-центр.

Будьте першим, хто прокоментував "У Кіберполіції розповіли, як захиститися від хакерських атак"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*