Яку грошову допомогу може отримати безробітний в Житомирі

Яку грошову допомогу може отримати безробітний в Житомирі

З початком війни в Україні значно зросла кількість безробітних, які звернулися до центрів зайнятості по відвідні виплати. Але багато хто зіткнувся з відмовою або розмір виплати, на яку людина покладає надію, виявився меншим за прожитковий мінімум. Для тих, хто втратив роботу чи планує звільнитися, ми зібрали всю необхідну інформацію, яка потрібна для оформлення статусу безробітного та відповідних виплат.

Які причини безробіття в Житомирі й хто має право на допомогу від держави

В Україні кількість безробітних зростає щодня як через війну, так і інші фактори:

 • людина переїжджає в іншу область чи країну;
 • підприємство переїхало в іншу область чи зовсім закрилося;
 • скорочення персоналу;
 • закрили ФОП;
 • закінчив ВНЗ й не знайшов роботу;
 • звільнилися, щоб не отримати повістку на роботі.

Слід зазначити, що мобілізація в Україні значно вплинула на безробіття. Велика кількість чоловіків звільнилися та навіть не шукають роботу, бо зараз без оновлених даних в ТЦК та наявності військового квитка немає можливості влаштуватися на роботу з “оформленням”. Також без військового квитка неможливо отримати виплати по безробіттю.

Слід зазначити, що отримувати допомогу від держави має право кожний, згідно з Законом України про безробіття, але з початком війни перелік документів, без яких її неможливо отримати, поповнився військовим квитком.

Статус безробітного в Житомирі можуть отримати наступні категорії громадян.

 1. Працездатні особи, які втратили роботу та інші джерела доходу, але не мають пенсії чи інших соціальних виплат.
 2. Інваліди, які ще не досягли пенсійного віку, та отримують соціальну допомогу від держави. 
 3. Молоді люди, які були звільнені з роботи через перепрофілювання підприємства або скорочення штату, також мають право на цей статус.
 4.  Одинокі батьки, особливо ті, хто має на утриманні дітей з інвалідністю, можуть отримати підтримку.
 5. Студенти, які закінчили ВНЗ та не можуть знайти роботу.
 6. ВПО, які втратили роботу через переїзд.

Важливо! Навіть ті, хто ніколи не працювали, можуть отримувати допомогу, згідно з Законом України про зайнятість населення.

Як отримати статус безробітного в Житомирі

Щоб отримати статус безробітного, треба подати заяву на отримання цього статусу через Дію та на сайті Державного центра зайнятості (онлайн) або в центрі зайнятості (офлайн).

До заяви необхідно прикласти пакет документів:

 • паспорт громадянина України (або закордонний паспорт, посвідка на проживання, довідку ВПО);
 • індивідуальний податковий номер (ІПН);
 • документ про останній вид зайнятості (трудова книжка, цивільно-правовий договір, документ що підтверджує звільнення з останнього місця роботи);
 • документи про освіту (диплом або атестат);
 • військовий квиток (для військовозобовʼязаних);
 • довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства (якщо така робота була основною);
 • для ВПО, а також осіб, які проживають на територіях, де ведуться бойові дії також потрібно надати заяву про припинення трудового договору на ім’я роботодавця.

Для онлайн оформлення потрібно мати цифровий підпис “Дія Підпис”, а вищеперераховані документи відсканувати та завантажити в додаток, а також заповнити відповідну заяву.

Процедуру отримання статус безробітного спростили на час дії воєнного стану для ВПО, а також осіб, які перебувають на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих росіянами, можуть подати заявку в електронному форматі без додаткових документів, вказуючи лише паспорт та ІПН.

Важливо! Зараз термін розгляду заяви 10 робочих днів і якщо все добре, то з 8 дня з моменту надання статусу безробітного починає нараховуватися допомога по безробіттю.

Який розмір допомоги по безробіттю в Житомирі і як довго її можна отримувати

Розмір допомоги по безробіттю в Україні прив’язаний до розміру так званої “мінімалки”, тобто до розміру мінімальної заробітної плати, яка у 2024 році становить 7100 гривень. Це означає, яку б суму ви не заробляли до набуття статусу безробітного, більше цієї суми ви не отримаєте.

Другий фактор — це офіційний страховий стаж, залежно від його розміру вам встановлять розмір допомоги, але не більше 7100 грн:

 • страховий стаж менший за 7 місяців — розмір допомоги 1500 грн;
 • стаж до 2 років – 50% від колишнього заробітку;
 •  від 2 до 6 років – 55%,
 •  від 6 до 12 років – 60%
 • понад 18 років – 70% від колишнього заробітку.

Але тут важливо, що мається на увазі розмір офіційного заробітку на одному місці роботи й не враховує сумісництво. Наприклад, викладач ВНЗ 5 років на одній кафедрі отримував 20 тисяч грн зарплати та за сумісництвом викладав на іншій на пів ставки (10 000 грн). У випадку безробіття на нього чекає 55% від 20 000 грн, тобто 11 000 грн, але внаслідок того, що мінімалка в Україні 7100 грн, він отримуватиме ці 7100 грн.

В період дії воєнного стану термін виплат безробітним обмежений до 90 календарних днів. Тільки для осіб передпенсійного віку (1-2 роки до пенсійного віку), цей термін може бути подовжений до 360 днів, але для цього потрібно знову ж таки надати заяву.

Допомогу виплачує центр зайнятості на спеціальний соціальний рахунок, для чого в державних банках (ОщадБанк чи ПриватБанк) потрібно оформити “картку для виплат”.

Важливо! Є декілька вимог, які потрібно обов’язково виконувати, щоб отримувати виплати, наприклад відвідувати центр зайнятості, брати участь у громадських роботах, не виїжджати з України тощо.

Які послуги може отримати безробітний у центрі зайнятості в Житомирі

Більшість українців звикли сприймати центри зайнятості тільки як джерело виплат по безробіттю, але попри війну, вони можуть дійсно допомогти знайти роботу чи опанувати нову професію. Зараз досі існують програми перепідготовки, різноманітні курси на базі ВНЗ, ПТУ та інших навчальних закладів.

Про дійсні програми перепідготовки можна дізнатися на сайті Житомирського обласного центра зайнятості або відвідавши центр зайнятості за адресою вул. Київська, 83.

Однією з ключових вимог  для отримання допомоги по безробіттю є відвідування центру зайнятості або зв’язок з кар’єрним консультантом не рідше одного разу на певний період часу. Зараз консультанти відправляють всіх безробітних чоловіків в рекрутингові центри, які відкриваються в області, щоб ті отримали інформацію про кар’єрні можливості у лавах ЗСУ.Це сприяє підтримці та контролю за пошуком роботи. допомогою до фахівців, які надають послуги в центрі зайнятості, таких як галузеві консультанти, психологи та інші експерти. Це забезпечує комплексну підтримку у важкий період безробіття.

Також в Житомирі періодично проводять ярмарок вакансій та профорієнтаційні заходи, які дозволяють безробітним знайти роботу, а майбутнім абітурієнтам більш розсудливо обрати майбутню професію.

Важливо! Усі послуги центрів зайнятості є повністю безоплатними для населення будь-якої категорії. Тому якщо ви залишилися без роботи, то звертатися до найближчого центра зайнятості, щоб отримати всебічну підтримку та допомогу.

Лілія Кравченко, спеціаліст зі зв’язків
Українського центру соціологічних досліджень та соціальних ініціатив

1 коментар до "Яку грошову допомогу може отримати безробітний в Житомирі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*