Коростенські правоохоронці викрили в регіоні угрупування рекетирів, які вимагали надумані борги з мешканців міста Коростень та надавали послуги з «врегулювання» фінансових конфліктів.. Організував діяльність такого угруповання місцевий кримінальний авторитет.
Сума боргу, який вимагали рекетири, залежала від матеріального стану потерпілого. В одних вимагали 500 доларів, в інших ця сума могла сягати й 5000. Процес вимагання завжди супроводжувався погрозами фізичної розправи, пошкодженням чи знищенням майна. У разі відмови виконувати вимоги зловмисників, відбирали майно потерпілих, а якщо і такий метод переконання не спрацьовував, то переходили до фізичного насильства.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/10804012024.jpg)
Наразі підтверджено 8 таких випадів вимагання. Зокрема, в одного з потерпілих рекетири відібрали обладнання на понад 300 000 гривень, ще у кількох громадян, які не погодилися сплатити їм «борг» відібрали мисливську гладкоствольну рушницю, бензопилу та мобільний телефон, в іншого вимагали понад 180 000 гривень.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/39704012024.jpg)
2 січня спецпризначенці затримали трьох учасників угруповання під час отримання грошей від потерпілого: 900 доларів та 16 500 гривень.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/72304012024.jpg)
На підставі зібраних доказів організатору та 8 учасникам слідчі повідомили про підозру. Залежно від ролі та участі в злочинній діяльності дії підозрюваних кваліфіковані:
- ч. 2 та 4 ст. 186 (грабіж),
- ч. 3 та 4 ст. 189 (вимагання),
- ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/456304012024-768x1024.jpg)
За результатами проведення 28 обшуків поліцейські вилучили майже 6 мільйонів гривень у національній та іноземній валюті, зброю, зокрема і рушницю, яку відібрали в одного з потерпілих, інші речі, що підтверджують протиправну діяльність угрупування.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/780404012024.jpg)
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Перевіряється причетність фігурантів до скоєння інших злочинів на території області.
Рекетирам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо також, що на Житомирщині затримали депутата, який у складі банди займався рекетом та викраденням людей.
Будьте першим, хто прокоментував "У Коростені правоохоронці викрили групу рекетирів на чолі з кримінальним авторитетом (ФОТО, ВІДЕО)"