Міністр сільського господарства Польщі: ембарго на експорт українських продуктів буде діяти безстроково

Ембарго на експорт українських продуктів буде діяти безстроково

Сьогодні, 4 січчня, близько 9.00 польські фермери відновили свою акцію протесту на пункті пропуску “Шегині-Медика” і знову заблокували українські вантажіівки. Щоправда пообіцявши пропускати машини з гуманітарною допомогою та продуктами, які швидко псуються.

При цьому легкові автомобілі та автобуси можуть перетинати кордон у звичному режимі.

Водночас кілька годин тому міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив протестувальникам, що польсько-український кордон не буде відкрито для українських товарів, а ембарго на їх експорт до Польщі буде безстроковим.

“Кордони не відкриються, ембарго на українську продукцію безстрокове – доки його не знімуть. Я підтримую вимоги Rolnicza 12, які, однак, має бути адаптовано до чинного законодавства в Польщі, включно із законодавством ЄС”,

– наголосив Секерський.

Нраразі не зрозуміло чи буде знято блокаду пункту пропуску, адже польські фермери наполягають на отриманні письмових запевнень польського уряду щодо задоволення їхніх вимог.

Нагадаємо, що фермери вимагають скасування підвищення сільськогосподарського податку, полегшення доступу до пільгових кредитів для підтримання ліквідності своїх господарств, субсидії на кукурудзу розміром 1000 злотих на гектар, а також регулювання умов ввезення продуктів харчування з України.

При цьому ще два пункти пропуску на українсько-польському кордоні ще з 6 листопада блокують польські перевізники, які бояться чесної конкуренції з українськими перевізниками і вимагають для себе максимум пільг та переваг.

Будьте першим, хто прокоментував "Міністр сільського господарства Польщі: ембарго на експорт українських продуктів буде діяти безстроково"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*