У МАГАТЕ заявили про небезпеку для ЗАЕС

У МАГАТЕ заявили про небезпеку для ЗАЕС

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі розповів про вплив руйнування Каховської ГЕС на ЗАЕС. За словами Гроссі, наразі, аби уникнути катастрофи, головне завдання забезпечити водою в максимальних кількостях резервуари ЗАЕС. 

«На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) тривають роботи, для забезпечення максимальної кількість охолоджувальної води в резерві на випадок, якщо вона більше не зможе отримати доступ до сусіднього Каховського водосховища, яке продовжує падати після того, як на початку цього тижня була пошкоджена його дамба внизу»,

– наголосив гендиректор.

Оскільки повний масштаб пошкодження дамби оцінити поки не можливо, важко спрогнозувати остаточний рівень падіння води. Однак у разі, якщо рівень опуститься нижче 12,7 метрів, ЗАЕС більше не зможе перекачувати воду з водойми на майданчик. І така ситуація вже може скластися у найближчі два дні.

«Важливо зберегти цілісність як водойми-охолоджувача ЗАЕС, так і випускного каналу ЗТЕС. Це критично важливо, щоб на заводі було достатньо води для забезпечення необхідного охолодження на найближчі місяці.

Можлива втрата основного джерела охолоджувальної води для станції ще більше ускладнює і без того надзвичайно складну та складну ситуацію з ядерною безпекою та безпекою»,

— наголосив Гроссі.

Наступного тижня комісія МАГАТЕ на чолі з гендиректором відвідає ЗАЕС, аби оцінити ситуацію після пошкодження дамби та проконтролювати дотримання п’яти основних принципів захисту атомної електростанції.

Нагадаємо також, що через російські обстріли ЗАЕС знову опинилася на межі ядерної катастрофи.

Будьте першим, хто прокоментував "У МАГАТЕ заявили про небезпеку для ЗАЕС"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*